Для отримання тимчасового притулку та допомоги необхідно обов'язково зареєструватись у Національному центрі реєстрації
У 2024 році Норвегія продовжує приймати українців, проте у липні затвердила жорсткіші правила для біженців. Країна не є членом Європейського Союзу, тому процедура оформлення захисту дещо відрізняється від країн ЄС. З усім тим, на тлі загальної картини в Європі рівень допомоги українцям у Норвегії залишається солідним.
У 2024 році українські біженці в Норвегії можуть розраховувати на 520 євро (23 746 грн) на місяць, з'ясував "Главком". Але для цього вони мають проживати у центрах приймання біженців та зареєструватись у Національному центрі реєстрації.
Уряд також стимулює повернення переселенців додому, виплачуючи 1500 євро (67 207 грн) тим, хто вирішить повернутися до України. Ці зміни спрямовані на контроль імміграції та інтеграції українських біженців. За словами міністра Тоньє Бренна, кількість біженців з України у 2024 році зменшилась на 40% порівняно з попереднім роком.
Яки ще нюансі з виплатами та допомогою для українців в Норвегії:
Нагадаємо, Норвегія у липні 2024 року увійшла до рейтингу агентства Укрінформ серед 10 країн з найкращими виплатами для українців. Зазначалося, що у середньому розмір виплати становить 650 євро/місяць.
Інформатор писав, що 15 липня 2024 року в Норвегії набули чинності нові правила реєстрації біженців. Тепер подати заяву на захист можна в Національному центрі для реєстрації в місті Роді або в Реєстраційному центрі Гардермуен (Gardermoen registreringssenter), розташованому біля аеропорту Осло.
Це правило поширюється як на українців, які потребують безкоштовного житла, так і на тих, хто проживає у приватному будинку та не потребує центру прийому біженців. Реєстраційні пункти у Кіркенесі, Тронхеймі, Бергені, Ярені та Торпі більше не працюють.
У Норвегії наразі перебувають понад 70 тисяч українських біженців. Щоб зменшити привабливість країни для захисту, уряд неодноразово посилював правила підтримки втікачів від війни в Україні.
Багато з приїжджих у 2022-2023 роках вже завершують або завершили однорічну освітню програму, що містить вивчення норвезької мови й історії країни. З цим пов'язане збільшення кількості працевлаштованих українців. Також норвезька влада закликає підприємців активніше брати на роботу саме громадян України, адже такі працівники мають зазвичай гарну кваліфікацію.
Раніше ми писали, що уряд Норвегії потроху починає скорочувати соціальні видатки на українців. Таким чином наших людей закликають активніше шукати роботу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.