Від початку війни в Україні уряд Швейцарії відмовив у наданні статусу захисту S майже 2500 українцям
Ситуація для українських біженців у Швейцарії ускладнюється, процедура отримання тимчасового захисту стала суворішою. Державні органи ретельніше перевіряють документи заявників на надання статусу S та його ануляції. Федеральний уряд все частіше відхиляє заяви на цей статус або анулює його.
Як пише swissinfo.ch, від початку війни в Україні уряд Швейцарії відмовив у наданні статусу захисту S майже 2500 особам. За даними Державного секретаріату з питань міграції (SEM) тепер відхиляють все більше заяв. Лише у травні була рекордна кількість відмов за весь час – 170 людям з України не схвалили надання захисту, з них у 104 випадках статус анулювали через виявленні зловживання.
Якщо виявиться, що людина надала неправдиву інформацію або приховала важливі факти, то ініціюється процедура позбавлення її цього статусу.
Наразі у Швейцарії тимчасовим захистом користуються майже 67 тисяч біженців із України. Статус захисту припипили приблизно у 26 тис. випадків – здебільшого, у зв'язку із виїздом людей. Кількість заяв на отримання статусу S останнім часом зменшується. У червні було подано майже 1200 заявок. Наразі право на цей статус мають тільки громадяни України. Уряд продовжив цей статус до березня 2025 року.
Все частіше українці отримують відмови у наданні тимчасового захисту в Швейцарії через те, що вони прибули з інших європейських країн, де вже мають статус біженця. Незважаючи на судові апеляції, більшість таких рішень залишаються в силі. Зокрема, суд відхилив апеляції людей, які вже отримали статус захисту в Бельгії, Англії, Литві чи Румунії або які мали там дозвіл на проживання. Відмовляли також людям, які мали візи в Канаду чи США.
Після проведення регулярних перевірок, іноземці, які отримали статус захисту, але згодом вчинили злочин, незаконно повернулися до країни походження або перебувають у третій країні, можуть бути позбавлені цього статусу.
Тим часом Чехія підвищила виплати українцям. З 1 серпня розмір виплати на житло для українських біженців. Це пояснюють тим, що термін безплатного проживання скоротили до 90 днів для всіх категорій людей. А отже, для соціально вразливих верств стане важко оплачувати оренду. Саме на ці потреби даватимуть більше грошей. Тепер "невразливий" біженець у незареєстрованому житлі отримуватиме на 1600 крон більше щомісяця, а вразливий із незареєстрованого житла – на 1200 крон більше.
За даними Євростату, на березень 2024 року, у ЄС нарахували 4,3 млн українців, які офіційно оформилися як біженці. Найбільше жителів нашої країни їде у Німеччину - соціальна допомога тут доволі висока, проте виникають проблеми з працевлаштуванням. Для прикладу, понад 1600 українських лікарів подали заявки на отримання дозволу на здійснення лікарської діяльності у Німеччині від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну. Проте близько 1400 заявок досі перебувають на розгляді. Досі було схвалено лише 187 заявок.
Як писав Інформатор, з жовтня 2024 року українські родини з дітьми, які вимушено переїхали до Польщі після початку повномасштабного вторгнення, зможуть розраховувати на додаткову фінансову підтримку.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.