Українці в Чехії: соціальна допомога біженцям стала більшою, щоб вони змогли орендувати житло

Для частини біженців виплата на житло зросте на 63 євро, комусь - на 39-47 євро

українці в Чехії
На початок липня у Чехії були зареєстровані близько 362 тисяч людей осіб із тимчасовим захистом

Уряд Чехії підвищив з 1 серпня розмір виплати на житло для українських біженців. Це пояснюють тим, що термін безплатного проживання скоротили до 90 днів для всіх категорій людей. А отже, для соціально вразливих верств стане важко оплачувати оренду. Саме на ці потреби даватимуть більше грошей. 

Як пише ukraina.radio.cz, виплати збільшили, щоб біженці могли орендувати житло. Видання зазначає, що З 1 вересня у Чехії змінюються правила надання безплатного житла для людей із тимчасовим захистом.

"Якщо досі безкоштовне розміщення надавалося на перші 150 днів, то тепер – лише на 90 днів. Але основна зміна полягає в тому, що вразливі категорії біженців більше не матимуть права на безкоштовне житло безстроково. Їм також доведеться виїхати, якщо вичерпаються 90 днів проживання коштом держави. Після цього треба буде орендувати окреме житло або домовлятися про оплату проживання у тих самих гуртожитках чи готелях", - пояснюють журналісти. 

До вразливих категорій належать:

  • діти й підлітки до 18 років;
  • студенти;
  • вагітні;
  • люди старші 65 років;
  • люди з інвалідністю та особи, що доглядають за ними;
  • особи, що доглядають за дітьми до 6 років.

"У зв’язку з тим, що з 1 вересня 2024 року іноземці з тимчасовим захистом більше не будуть мати можливості безплатно жити в гуманітарному житлі, необхідно в гуманітарній допомозі відкоригувати суми зараховуваних витрат на житло таким чином, щоб вони були здатні оплатити свої витрати на житло, наявне на ринку житла" - пишуть у пояснювальній записці до нових правил в уряді Чехії.

Нюанси допомоги

Для частини біженців виплата на житло зросте на 1600 крон (63 євро), а іншим підвищать на 1000-1200 крон (39-47 євро). На гуманітарну допомогу можуть розраховувати ті, чиї доходи не перевищують прожиткового мінімуму плюс витрати на житло. Важливо знати, що:

  • Дотепер виплати на проживання в житлі, що зареєстроване в спеціальному реєстрі, складали 6000 крон (237 євро) на вразливу особу і до 3000 крон (118 євро) для інших. У незареєстрованому житлі ці суми скорочені до 4800 (189 євро) і 2400 крон (95 євро).
  • В одному домогосподарстві виплати можуть надати максимум на п’ять людей.
  • До цього додається прожитковий мінімум – 4860 крон (192 євро) на дорослу людину і 3490 крон (138 євро) на дитину.
  • Гуманітарна допомога становить різницю між розрахованою таким чином сумою і розміром доходів домогосподарства.
  • З серпня виплати на оплату житла, що є частиною гуманітарної допомоги біженцям, зросли до 6000 крон на місяць для вразливих категорій і до 4000 крон для всіх інших. При цьому більше не матиме значення, чи внесене житло до реєстру, чи ні.

Загалом збільшення виплат можна звести до того, що тепер "невразливий" біженець у незареєстрованому житлі отримуватиме на 1600 крон більше щомісяця, а вразливий із незареєстрованого житла – на 1200 крон більше. У зареєстрованому житлі сума для всіх зросте на 1000 крон, а для вразливих не зміниться, бо вони й так отримують 6000 крон.

Українці у Чехії

На початок липня у Чехії були зареєстровані близько 362 тисяч людей із тимчасовим захистом. За даними Мінпраці, гуманітарну допомогу отримують близько 97 тисяч українських біженців. З них близько 66 тисяч належать до категорії вразливих. За останніми даними соціологів, все менше українських біженців у Чехії хочуть повернутися додому.

Раніше Інформатор пояснював, як українським біженцям у Чехії отримати дозвіл на довгострокове перебування. Одна з умов – незалежність від отримання гуманітарної допомоги.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube