Уряд Литви виділив додаткові 9 млн євро на підтримку українців: на що підуть кошти

Загалом Литва витратила на підтримку українців, що приїхали в країну через війну, понад 114 млн євро

українці в Литві
Велика допомога від маленької країни: українцям дають додаткові кошти про догляду за дитиною, оренду житла та інші речі

Уряд Литви виділив майже 9 млн євро для підтримки українців. Йдеться про тих, хто оформив тимчасовий захист у Литві. Кошти скерують на різноманітні програми розвитку, допомогу в оренді житла, догляду за дитиною та інше. 

Як пише LRT, уряд Литви виділив 8,7 млн євро з коштів, запозичених від імені держави, на програми Міністерства соціальної політики й праці з підтримки українців у Литві. Ще майже 10 тисяч євро виділили на Міністерство охорони здоров’я.

"Кошти підуть на виплати-допомогу з догляду з дитиною, соціальну підтримку для школярів, часткову компенсацію оплати комунальних послуг, оренди житла тощо", - інформує литовське видання. 

Також журналісти пишуть, що у Міністерстві соціальної політики й праці порахували: загалом Литва витратила на підтримку українців, що приїхали в країну через війну, понад 114 млн євро. А за підрахунками центрального банку Литви, у 2023 році українці у Литві згенерували близько 1% ВВП країни. 

Українці за кордоном

Нагадаємо, допомогу українцям підвищила також Чехія. З 1 серпня розмір виплати на житло для українських біженців. Це пояснюють тим, що термін безплатного проживання скоротили до 90 днів для всіх категорій людей. А отже, для соціально вразливих верств стане важко оплачувати оренду. Саме на ці потреби даватимуть більше грошей. Тепер "невразливий" біженець у незареєстрованому житлі отримуватиме на 1600 крон більше щомісяця, а вразливий із незареєстрованого житла – на 1200 крон більше.

За даними Євростату, на березень 2024 року, у ЄС нарахували 4,3 млн українців, які офіційно оформилися як біженці. Найбільше жителів нашої країни їде у Німеччину - соціальна допомога тут доволі висока, проте виникають проблеми з працевлаштуванням. Для прикладу, понад 1600 українських лікарів подали заявки на отримання дозволу на здійснення лікарської діяльності у Німеччині від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну. Проте близько 1400 заявок досі перебувають на розгляді. Досі було схвалено лише 187 заявок.

Як писав Інформатор, з жовтня 2024 року українські родини з дітьми, які вимушено переїхали до Польщі після початку повномасштабного вторгнення, зможуть розраховувати на додаткову фінансову підтримку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube