На землі і під землею: WP озвучила терміни, у які Україна розпочне виробництво власних 155-мм боєприпасів

Читать на русском

Оборонні компанії перенесли частину виробництва за межі України для захисту від російських ударів, а деякі виробничі процеси відбуваються у підземних цехах

Читать на русском
снаряди, військовий на фронті
Снарядів від партнерів замало і з їхнім постачанням виникають затримки, потрібне своє виробництво

Оборонні компанії перенесли частину виробництва за межі України для захисту від російських ударів, а деякі виробничі процеси відбуваються у підземних цехах

Україна розпочне виробництво власних 155-мм боєприпасів не раніше як у другій половині 2024 року. Виробничі потужності та деяка сировина є, але війна ускладнює діяльність військової промисловості. Деякі українські оборонні компанії перенесли частину свого виробництва за кордон, щоб захиститися від ударів росії. 

Як пише видання The Washington Post, саме снарядів такого калібру гостро не вистачає на фронті. Журналісти поговорили з посадовцем Укроборонпрому, який пояснив деякі нюанси. 

"Українські оборонні компанії перенесли частину свого виробництва за межі України, щоб захиститися від ударів рф. Також деякі підприємства розбивають виробничі процеси та переносять у різні місця. Деякі критичні процеси відбуваються під землею.Відтак зараз не все готово для того, щоб запустити виробництво власних артснарядів і вивести його на потрібний темп, це все розпочнеться не раніше другої половини 2024 року", - цитує видання анонімного співрозмовника. 

У WP також зазначають, що Україна до повномасштабного вторгнення росії в лютому 2022 року практично не виробляла зброї. Але зараз українська оборонна промисловість переживає справжній бум. Зокрема, Україна налагодила власне виробництво безпілотників дальньої дії та морських дронів.

Запасів вистачить до червня

Саме через відсутність боєприпасів ЗСУ були змушені 17 лютого відійти з Авдіївки. За даними західних спецслужб, в України закінчаться власні запаси боєприпасів до червня, але це може статися навіть раніше. Наразі це питання намагається вирішити Німеччина - представники держави ведуть таємні переговори з Індією щодо закупівлі снарядів для України. А в Євросоюзі 19 березня офіційно заявили, що до кінця березня привезуть приблизно половину обіцяних боєприпасів.

Кількість поставлених Їв Україну боєприпасів від ЄС сягне близько 500 тисяч. Обіцяний минулого року мільйон снарядів для ЗСУ обіцяють надати до кінця 2024 року. 

Але українська влада і партнери розуміють, що на одній допомозі виграти війну буде складно. 14 березня генеральний директор військового концерну Rheinmetall Армін Паппергер оголосив про свої плани створити в Україні щонайменше чотири заводи. Незабаром відбудеться закладення першого каменю заводу, зброю і техніку будуть виготовляти в Україні за участі інших держав. 

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини — від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

У своїй практиці адвоката Сергій Войченко зустрічав різноманітні випадки та справи. Які з них особливо запам'ятовуються адвокату? Яка справа має особливий важіль, щоб вона залишалася в пам'яті фахівця? У цьому відео розглянемо різні аспекти роботи адвоката та дізнаємося, які справи можуть стати важливими в їхній практиці. Приєднуйтеся до перегляду та дізнайтеся більше разом із Сергієм Войченком, керуючим партнером адвокатського об'єднання «Войченко і Дульський».

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.