800 тисяч снарядів від Чехії: після Рамштайну до ініціативи доєдналися ще декілька країн

Читать на русском

Допоможуть в цьому Фінляндія, Канада та Німеччина

Читать на русском
800 тисяч снарядів
Ці країни частково скинуться грошима для закупівлі боєприпасів

Допоможуть в цьому Фінляндія, Канада та Німеччина

Міжнародні партнери України продовжують докладати зусиль з передачі Києву 800 тисяч снарядів, обіцяних Чехією. В цій ініціативі візьмуть участь також Фінляндія, Канада та Німеччина. Вони допоможуть фінансово.

Про це повідомляють європейські ЗМІ, а також політики в соцмережах після проведення зустрічі у форматі "Рамштайн". Зокрема, участь Фінляндії підтвердив голова фінського міноборони Антті Хяккянен в Х. 

Відомо, що в рамках чеської ініціативи Гельсінкі нададуть 30 мільйонів євро. Про це рішення голова фінського міноборони повідомив після обговорення з командувачем Сил оборони Чехії щодо покращення підтримки європейської оборони та України. Коли саме передадуть гроші, поки не вказано. 

Долучиться також і Німеччина. Сума, яку виділить Берлін, наразі невідома. Однак відомо, що ФРН покриє витрати на 180 з 800 тисяч цих снарядів. Це вже підтвердив міністр оборони країни Борис Пісторіус. 

Нарешті, участь візьме і Канада. Канадські партнери виділять на чеську ініціативу 40 мільйонів доларів, що вже підтвердило українське Міноборони. Водночас країна надасть додаткові 7,5 мільйонів на прилади нічного бачення для ЗСУ.

800 тисяч боєприпасів від Чехії: про що йдеться

Нагадаємо, що в даному випадку мова про ідею, яку висловив президент Чехії Петр Павел ще в лютому. Виступаючи на Мюнхенській конференції з безпеки, чеський лідер заявив, що знайшов спосіб допомогти ЗСУ з вирішенням проблеми снарядного голоду. Він назбирав по всьому світу аж 800 тисяч снарядів - однак тепер їх треба оплатити, а точніше - оплатити їхню доставку в Україну. Спершу очікувалося, що снаряди прибудуть вже за кілька тижнів, однак потім процес дещо забуксував через фінансово-логістичні питання. 

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини — від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Є ціла група киян, які палко виступають проти побудови Подільсько-Воскресенського мосту: це мешканці Русанівських Садів. Чого вони бояться насправді, і чому їхні страхи не виправдані, розмірковує інфраструктурний оглядач Павло Авдокушин.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.