ЄС посилить виробництво боєприпасів, але ряд проблем не дозволяє це зробити у 2024 році - WSJ

Через проблеми з ланцюжками постачання, відсутність держфінансування та нестачу робітників виробництво боєприпасів затягується

Боєприпаси, ЄС
У ЄС для розширення чинного заводу для виготовлення боєприпасів зазвичай потрібно близько двох років

Європейський Союз планує значно збільшити виробництво боєприпасів, які дуже потрібні ЗСУ, в тому числі для України. Але це відбудеться не раніше кінця 2025 року або початку 2026 року. На швидкість виготовлення снарядів впливають проблеми з ланцюгом постачання, відсутність державного фінансування та нестача робочої сили.

Про це пише The Wall Street Journal. У матеріалі говориться про те, що Україна "ось-ось має отримати велику партію боєприпасів". Зокрема, йдеться про Чехію, яка у коаліції з іншими країнами, має намір закупити близько 800 000 артилерійських снарядів для України.

Видання пише, що у Європейському Союзі час на розширення чинного заводу для виготовлення боєприпасів становить близько двох років, тоді як будівництво нового заводу займе приблизно п'ять років. Генсек НАТО Йенс Столтенберг заявив, що нестача боєприпасів для України з боку союзників по НАТО не є питанням потенціалу, а скоріше питанням політичної волі. Водночас він вважає, що в українців не вичерпується мужність, "в них закінчуються боєприпаси".

Видання пише, що й Америка матиме потужність виробляти майже 70 000 снарядів на місяць до кінця 2024 року. До середини 2025 року ця цифра зросте до 80 000. Також, за даними WSJ, ЄС заявив, що його збройові компанії зможуть виробляти 1,4 мільйона снарядів на рік до кінця 2024 року та два мільйони наприкінці 2025-го.

Водночас деякі військові аналітики кажуть, що Україні потрібно до 200 000 снарядів різного калібру щомісяця для того, щоб протистояти ворогу. За оцінками західної розвідки, українські сили ЗСУ зараз випускають лише два снаряди на кожні десять атак росії із-за нестачі боєприпасів.

Україна і допомога західних партнерів

Протягом понад двох місяців Україна стикалася з відсутністю необхідної підтримки від США через політичні внутрішні розбіжності та нездатність конгресменів досягти узгодження щодо ініціативи Джо Байдена про виділення країні суми у понад 60 мільярдів доларів. Це призвело до серйозної нестачі техніки, боєприпасів та озброєння, що суттєво підірвало здатність України ефективно вести оборонні операції.

Представники Білого Дому визнали, що, зокрема, втрата контролю над Авдіївкою сталася через затримки у наданні допомоги з боку Конгресу. Водночас Україна постійно говорить про необхідність посилення підтримки, щоб мати змогу протистояти ворогу.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини — від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Що чекає Україну та українців після виборів у Росії? Про це розповість майстер нумерології Владислав Грицай. Він також розгляне можливість «жертвоприношення» на території РФ та ймовірність подій у нашій країні. Приєднуйтеся до перегляду, обіцяє бути цікаво!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube