Відбулось засідання Ради міністрів закордонних справ ЄС, на якому Україні схвалили додаткову військову допомогу, МЗС просить не зволікати з нею
У понеділок 18 березня відбулось засіданні Ради міністрів закордонних справ ЄС, в якому взяв участь глава МЗС України Дмитро Кулеба. Міністри ухвалили остаточне рішення щодо виділення додаткових 5 млрд євро на військову допомогу Україні в рамках Європейського фонду миру. МЗС України просить не зволікати із нею.
Як повідомила пресслужба Міністерства закордонних справ України, під час засідання Кулеба закликав європейських партнерів якомога швидше ухвалити всі необхідні рішення для збільшення та прискорення постачання зброї та боєприпасів для українських військових. Він також обговорив із колегами деякі питання щодо розвитку спільних оборонних індустрій ЄС та України.
"Засідання Ради міністрів закордонних справ ЄС, в якому взяв участь глава МЗС України, ухвалило остаточне рішення щодо виділення додаткових 5 мільярдів євро на військову підтримку України в рамках Європейського фонду миру. Міністр висловив вдячність колегам за цей крок", - йдеться у повідомленні відомства.
Глава МЗС України також зазначив, що погрози росії на адресу країн-членів НАТО і ЄС свідчать про те, що російський диктатор володимир путін прагне розширювати агресію. Підтримка України - єдине, що може зламати плани Кремля.
"Українські воїни зараз є єдиною лінією європейської оборони проти агресивної путінської Росії, яка прагне знищити Європу та нормальне життя мільйонів європейців. Український солдат - єдина надія Європи на збереження миру. Не повинно бути жодних обмежень чи затримок у забезпеченні українських військових усім, чого вони потребують, щоб зламати хребет російським окупаційним військам на українській землі", - наголосив Кулеба.
Він також подякував за ініціативу президентці Єврокомісії Урсулі фон дер Ляєн щодо використання прибутків від заморожених російських активів для закупівлі військового обладнання для України. У владі вважають, що було б добре перетворювати на зброю не лише доходи, а й самі активи.
До цього 13 березня посли Євросоюзу схвалили збільшення військової допомоги Україні на 5 млрд євро. Також на початку травня 2023 року Рада ЄС ухвалила рішення про допомогу для України у розмірі одного мільярда євро для спільних закупівель боєприпасів та ракет.
Тиждень тому Сполучені Штати Америки виділили Україні військову допомогу на $300 млн. До нового пакету увійдуть снаряди й ракети для артилерії GMLRS і HIMARS, системи для ППО та багато іншого. Але очікуваних ракет HIMARS, про які писала американська преса, немає.
Планувалося, що до березня 2024 року європейські країни нададуть Україні обіцяний мільйон снарядів. Однак, країни ЄС не змогли вчасно виконати план і назбирали для України лише 600 тисяч боєприпасів.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Тунель у "синій" лінії метро Києва постраждав через ріку Либідь, яка прорвалася через оправу - проте чи ця проблема є локальною для Деміївки, чи властива для Києва глобально - розмірковує інфраструктурний оглядач Павло Авдокушин.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.