Чехія розпочала таку роботу ще до початку повномасштабної війни в Україні
Чехія закупила для України боєприпаси в країнах, які є союзниками країни-терористки росії. При цьому перші снаряди можуть прибути в Україну протягом кількох найближчих тижнів. Чехія тримає в абсолютному секреті тих, хто погодився надати зброю Україні, а постачання організовані через треті країни й так, щоб не сталося витоку інформації.
Як повідомляє The Wall Street Journal, чеські чиновники не розголошують конкретні країни, які погодилися продати необхідні Україні боєприпаси. Утім вже відомо, що до чеських партнерів входять союзники росії.
"Конфіденційність тут відіграє ключову роль: ми розмовляємо і говоритимемо з ким завгодно незалежно від його лояльності чи політичної позиції — за небагатьма винятками, такими як Північна Корея",— сказав радник чеського уряду з національної безпеки Томаш Пояр.
За словами джерел газети, Чехія розпочала подібну діяльність ще до початку повномасштабної війни рф в Україні. Перші снаряди Києву планується відправити протягом кількох тижнів. Щоб приховати продавця, постачання здійснюватимуться через Чехію або треті країни.
"Ми, як гобіти — маленькі та мирні, але в момент кризи ми кидаємося створювати союзи з набагато могутнішими країнами й досягати результатів",— сказав спеціальний посланник Чехії по Україні Томаш Копецни, маючи на увазі роман "Володар кілець" Джона Толкіна.
У лютому цього року президент Чехії Петр Павел заявив, що у Празі знайшли 800 тисяч артилерійських снарядів для потреб України: півмільйона калібру 155 мм і 300 тисяч калібру 122 мм. Однак для їх придбання потрібно було зібрати кошти.
Ініціативу підтримали Німеччина, Латвія, Литва, Нідерланди, Данія, Канада та Франція. Зокрема, 6 березня Німеччина пожертвувала значну суму на закупівлю боєприпасів. Норвегія внесла понад 150 мільйонів доларів на закупівлю снарядів.
Західні партнери, які підтримали ініціативу Чехії щодо закупівлі боєприпасів для України, вже зібрали кошти на закупівлю 300 тис. боєприпасів. Раніше Люксембург заявив, що приєднається до ініціативи Чехії щодо закупівлі для України 800 тис. артилерійських боєприпасів. Також чеська компанія Czechoslovak Group (CSG), яка є одним із найбільших виробників зброї в Європі, пропонує Україні збільшити власне виробництво важких боєприпасів.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
У країнах Заходу та США є консенсус щодо військової підтримки України: скільки триватиме часовий проміжок, протягом якого нам будуть надавати допомогу, і з чим пов'язана тимчасова затримка - розповідає головний редактор Інформатора Андрій Хрустальов.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.