Андрій Пишний зазначив, що Росія відчуває вплив санкцій, але водночас вона навчилася адаптуватися та обходити їх
Міжнародний валютний фонд (МВФ) оголосив покращений прогноз для російської економіки, передбачаючи 3,2% зростання ВВП у поточному році. Голова Національного банку України Андрій Пишний оцінив ефективність заходів санкційного тиску на РФ. Зокрема, він вважає, що цей прогноз не означає, що заходи санкцій не працюють, але тиск на РФ треба посилювати.
Про це Пишний зазначив в інтерв'ю "Голосу Америки". За його словами, Росія відчуває вплив санкцій, але водночас вона навчилася адаптуватися та обходити їх. Голова НБУ підкреслив, що весь фінансовий сектор Росії повинен бути під санкційним тиском, і наголосив на необхідності посилення цього тиску.
"Це означає, що санкційний тиск повинен посилюватись, що обхід санкцій повинен каратися, а вторинні санкції повинні бути одними з пріоритетів. Залишаються лазівки, які підважують ефективність санкційних пакетів. Позиція Національного банку завжди полягала в тому, що увесь фінансовий сектор Російської Федерації повинен відчути вплив санкцій, що ключові банки, якщо не всі, треба відключити від SWIFT, повинні бути застосовані арешти і рахунків, і активів, повинен бути санкціонований менеджмент і керівництво центрального банку", - зазначив Пишний.
Водночас, він висловив подяку Сполученим Штатам за прийняті разом з Великою Британією принципово важливі рішення щодо обмежень імпорту нікелю, алюмінію та інших металів, які обмежують здатність Росії до проведення війни. Окремо Андрій Пишний нагадав, що Національний банк України послідовно добивається виходу міжнародних фінансових груп з Росії. Наприклад, дискусія з Raiffeisen Bank International про їх вихід з РФ триває вже майже два роки.
"Сполучені Штати Америки - лідери у питаннях застосування санкційного тиску як індивідуального, так і відповідно на організації. Крім того, дуже потужним було рішення про те, що санкції можуть бути застосовані до компанії фінансових установ і банків, які ігнорують або допомагають обходити фінансові санкції навіть без попереджень і ми бачимо сьогодні те, що і Китай, і Туреччина, і країни Близького Сходу сприймають ці обмеження як надмірний ризик і відповідним чином обмежують транзакції з Російською Федерацією, обмежують транзакції з резидентами Росії. Це еволюція усвідомлення того, що увесь фінансовий сектор Російської Федерації повинен знаходиться під санкційним тиском", - додав Андрій Пишний.
Цього тижня українська делегація візьме участь у Весняних зборах МВФ та Світового банку у Вашингтоні, щоб підняти питання можливості використання знерухомлених активів РФ на користь Україні. Голова Національного банку України Андрій Пишний перебуває у Вашингтоні як член української делегації. Він наголосив на важливості своєї місії.
Окремо Пишний відповів на запитання про найбільші виклики для макрофінансової стабільності в Україні. Та чи є загроза для макростабільності, якщо Конгрес і далі зволікатиме із затвердженням допомоги Україні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.