Андрій Пишний став Головою центрального банку року: за що голова НБУ отримав престижну премію

Читать на русском

Експерти відзначили дії очільника НБУ у 2023 році. Зокрема, вони оцінили зниження облікової ставки та збереження довіри до гривні

Читать на русском
Андрій Пишний, Central Banking
Пишний подякував за нагороду та нагадав про важливість перемоги України у війні

Експерти відзначили дії очільника НБУ у 2023 році. Зокрема, вони оцінили зниження облікової ставки та збереження довіри до гривні

Голова НБУ Андрій Пишний отримав звання "Голова центрального банку року" за підсумками престижної британської премії Central Banking Awards 2024. Серед досягнень керівника Нацбанку члени журі назвали збереження довіри українців до гривні та зниження облікової ставки. Крім цього експерти оцінили діяльність Пишного щодо посилення міжнародної фінансової підтримки України.

Також, за словами журі, голова фінансового регулятора запамʼятався минулого року своїми лідерськими якостями, та рішеннями, що забезпечили цінову та економічну стабільність в Україні попри повномасштабну війну. Пишний подякував професійній спільноті за нагороду. Результати премії 14 березня опублікував журнал Central Banking, який і є її організатором.

Зокрема, журі відзначило такі досягнення Пишного за 2023 рік:

  • НБУ вдалось зберегти довіру українців до гривні. Вклади населення у строкові депозити в національній валюті у 2023-му збільшились на 37%. Крім цього інфляція знизилася з 26,6% до 5,1%.
  • Нацбанк розпочав цикл зниження облікової ставки. З липня ставку було знижено з 25% до 15%, а з 15 березня цей показник зменшився до 14,5%.
  • У жовтні регулятор успішно перейшов до режиму керованої гнучкості курсу валют. Це рішення позитивно оцінили також і у Міжнародному валютному фонді.
  • Орган під керівництвом Пишного проводить активну боротьбу з тіньовими схемами. Також регулятор збільшив свою роль у посиленні міжнародної фінансової підтримки України на тлі війни.
  • Також журі відзначило проєкт Power Banking, в рамках якого НБУ забезпечив безперервну роботу банківської системи попри регулярні атаки росії на обʼєкти критичної інфраструктури та кібератаки.

"Дякую професійній спільноті за нагороду. Стале визнання нашої інституції на такому високому рівні є черговим свідченням ефективності роботи НБУ. Ми навчилися виходити за межі звичного розуміння про роботу центробанку, дивитися на наш мандат ширше (...) Партнерство - основа цивілізованого світу, ефективного функціонування та урядування всіх його систем. І це вимагає поглиблення співпраці з усвідомленням того, що Перемога України є питанням глобальної безпеки та макрофінансової стабільності зараз і в майбутньому", - заявив Пишний.

Останні ініціативи НБУ

21 лютого Національний банк України ініціював зміни до правил розкриття банківської таємниці. Регулятор запропонувал доступ державних органів до конфіденційної інформації клієнтів банків. Ці оновлення, які вносяться до вже існуючих Правил, затверджених постановою правління Нацбанк №267 від 14 липня 2006 року, передбачають доповнення переліку даних, доступних для уповноважених державних структур.

Також ми писали, що в НБУ виступили проти фінансових обмежень для ухилянтів. Відповідні норми у свій законопроєкт про мобілізацію вписав уряд. Водночас представники регулятора висловили думку, що держава не має вдаватись до таких "фінансових репресій".

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Розмова з колишнім російським громадянином Михайлом Орєшніковим про курйозну ситуацію: підлітки-анархісти обклеїли російську будівлю ФСБ, і невдовзі були затримані та посаджені за ґрати. Як так вийшло, що за дрібні прокази суворо карають, а за серйозніші порушення, наприклад підрив того ж ФСБ, залишаються непоміченими? Усі деталі - у нашому відео, обов'язково перегляньте!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.