Українська делегація візьме участь у Весняних зборах МВФ та Світового банку у Вашингтоні, щоб підняти питання можливості використання знерухомлених активів РФ на користь Україні
У Вашингтоні цього тижня проходять важливі міжнародні зустрічі з участю ключових партнерів України – Весняні збори Міжнародного валютного фонду та Світового банку. Голова Національного банку України Андрій Пишний перебуває у Вашингтоні як член української делегації. Він наголосив на важливості своєї місії з приводу заморожених активів РФ.
Про це він повідомив у інтерв'ю Голосу Америки. Одним з найактуальніших питань, які пишний планує підняти на зустрічах, стане використання знерухомлених активів РФ на користь України. НБУ висловлює підтримку концепції контрзаходів, що передбачає консолідовану відповідь країн на порушення міжнародного права.
"Війна триває вже понад два роки і, на жаль, нам дійсно доводиться боротися за увагу. Ми це відчуваємо, бачимо до певної міри - це природній процес, але це виклик, який змушує нас бути ще більш проактивними, артикулювати більш чітко ті збитки, той жах, який несе з собою повномасштабне вторгнення Росії в Україну. Тож дійсно ця проблема відчувається. В Марракеші Світовий банк і Міжнародний валютний фонд зробили гарну заяву про те, що перемога України буде найкращим позитивним сценарієм для стабільності і глобальної економіки. Але тепер це необхідно матеріалізувати в розуміння тих ризиків, які з собою несе ця війна, і мотивувати до дії. І ця дія не повинна передбачати зменшення обсягів підтримки", - зауважив голова НБУ.
Андрій Пишний також зазначив, що поряд зі знерухомленими активами РФ розглядаються інші варіанти, включаючи їх використання як заставу для отримання позики або можливість залучення кредиту під майбутні доходи, що з них отримуватимуться. За словами Пишного, місія української делегації саме під час циклу весняних зборів якраз і полягає в тому, щоб максимально повернути обговорення української тематики, підняти його вгору порядку денного і зробити так, щоб це обговорення приносило результат.
У ході візиту він також націлений на обговорення інших важливих питань. Зокрема, обговорення з МВФ, посилення санкцій проти РФ, технічну допомога від НБУ для центробанків світу та інші аспекти.
"По-перше, ми ведемо дуже предметні дискусії, які нас наближають до Місії міжнародного валютного фонду в рамках четвертого перегляду програми. Місія повинна розпочати свою роботу наприкінці травня, і ми розраховуємо на те, що четвертий перегляд буде успішним. Друге сподівання - це моя комунікація з керівниками центральних банків, з керівницею Європейського Центрального Банку Крістін Лагард на тему знерухомлених активів Росії та санкцій", - пояснює Андрій Пишний.
У березні 2024 року голова НБУ Андрій Пишний отримав звання "Голова центрального банку року" за підсумками престижної британської премії Central Banking Awards 2024. Серед досягнень керівника Нацбанку члени журі назвали збереження довіри українців до гривні та зниження облікової ставки. Крім цього експерти оцінили діяльність Пишного щодо посилення міжнародної фінансової підтримки України. Також, за словами журі, голова фінансового регулятора запамʼятався минулого року своїми лідерськими якостями, та рішеннями, що забезпечили цінову та економічну стабільність в Україні попри повномасштабну війну.
Нагадаємо, що в НБУ виступили проти фінансових обмежень для ухилянтів. Відповідні норми у свій законопроєкт про мобілізацію вписав уряд. Водночас представники регулятора висловили думку, що держава не має вдаватись до таких "фінансових репресій".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.