“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Відеоробота з елементами танцювального батлу, де співачка зібрала талановитих хореографинь, які вдало вплели музичні сенси у танець. А також, кожна з дівчат “закохалась” у головного героя кліпу, який бачив сенс лише у єдиній.
НБУ готується дозволити репатріацію «нових» дивідендів
Національний банк України планує подальше послаблення валютних обмежень. Зокрема розглядається дозвіл на репатріацію «нових» дивідендів.
Про це повідомив голова НБУ Андрій Пишний. Дозвіл на репатріацію «нових» дивідендів він назвав «дуже актуальною темою для бізнесу».
«Валютна лібералізація – це саме той вектор, який ми бачимо перед собою. Ми готові поступово повертатися до ринкових умов функціонування й рухаємося в цьому напрямі досить активно, розуміючи, що бізнесу потрібно більше свободи дій. З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну НБУ вже 54 рази переглядав установлені обмеження, востаннє 30 листопада, коли, зокрема, ми забезпечили нові можливості страхування експорту через порти України», – зазначив Пишний.
Він підкреслив, що те, наскільки швидким буде рух Дорожньою картою, залежить й від готовності бізнесу працювати відповідально.
"Це повертає нас до питання протидії «чорному експорту». Наразі воно вирішується на найвищому державному рівні. НБУ до цього залучений.
Крім скорочення граничних строків розрахунків для агроекспорту з 180 до 90 днів, НБУ також посилив дисципліну банків щодо валютного нагляду за такими операціями та комунікацію з Державною податковою службою та Державною митною службою України", - сказав Пишний.
Він дрдав, що НБУ буде робити все для того, щоб експортна виручка поверталася в Україну.
"Тому розраховуємо на свідому позицію незалежних директорів, які повинні бути архітекторами відповідального бізнесу. Ціна, яку платить Україна за функціонування ˮзернового коридору”, не є помірною, а його функціонування є життєво важливим для країни. Тому наша позиція буде жорсткою", - запевнив Пишний.
Нагадаємо, що НБУ оголосив про перехід з 3 жовтня до режиму керованої гнучкості обмінного курсу. У Нацбанку наголосили, що керована гнучкість курсу відрізняється від режиму плаваючого курсоутворення, який діяв в Україні до 24 лютого 2022 року. За поточного режиму НБУ продовжить ретельно контролювати ситуацію на валютному ринку та залишатиметься ключовим гравцем на ньому, пояснив регулятор.
У листопаді Пишний заявляв, що НБУ працює над тим, щоб перейти до другого етапу валютної лібералізації, під час якого планує зосередитися на лібералізації торгового фінансування в частині кредитування експортерів та імпортерів, управлінні валютними ризиками банків, а також можливості репатріації відсотків за борговими зобов’язаннями та інвестиціями, наданими чи здійсненими до початку повномасштабної війни.
На третьому етапі заплановано можливість виплат основних сум за кредитами та інвестиціями, лібералізація операцій населення та операцій з деривативами, можливість кредитування нерезидентів та інвестицій за кордон.
З 1 грудня НБУ скасував усі обмеження для банків та небанківських фінансових установ на продаж готівкової валюти населенню.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.