Голова НБУ Пишний поскаржився, що став об'єктом ІПСО: в мережі ширяться замовні позитивні матеріали про нього

Подібну тактику може використовувати російська ФСБ

Пишний, НБУ
"Новини" зʼявляються на сайтах фейкових ЗМІ

Очільник Нацбанку Андрій Пишний розповів, що проти нього розгорнули інформаційну кампанію. У низці фейкових ЗМІ поширюються позитивні матеріали про посадовця, які виглядають так, наче він їх спеціально замовив за гроші. Пишний стверджує, що подібну технологію використовують російські спецслужби.

Голова НБУ додав, що вже звертався зі спростуванням подібних матеріалів. Однак вони й досі продовжують зʼявлятися в інформаційному просторі. Про це він написав у своєму Facebook.

"Останнім часом, переглядаючи медіамоніторинги, я звернув увагу на те, що моє ім’я регулярно згадується на маловідомих сайтах (...) До цього дивного процесу долучені також і сайти-клони - це інформаційна технологія, яку активно використовує ФСБ для того, щоб фейкові новини були схожі на справжні і потім легше тиражувалися (...) Байдуже, про що ці "позитивні" новини і статті, головне, щоб виглядало як неприхований і дикий PR за багато грошей", - написав Пишний.

Керівник регулятора додав, що "анонімні дифірамби, так само як і анонімна критика", нічого не варті, та запевнив, що ніколи не звертатиметься до анонімних джерел для розповсюдження інформації. Також посадовець запевнив, що якщо він матиме потребу звернутися до українців, він зробить це через перевірені українські ЗМІ.

"Посада голови НБУ під час повномасштабної війни – не посада публічного політика. На цій посаді неможливо очікувати якогось рейтингу. Критерієм успіху НБУ під час вторгнення є не електоральний рейтинг, а ефективне виконання мандату НБУ - цінова та фінансова стабільність держави", - зазначив Пишний.

пост Пишного

У жовтні Центр протидії дезінформації повідомив, що ворожі ресурси поширюють скріншоти "статті" американського видання The American Insider про голову Національного банку України Андрія Пишного. Як зазначають пропагандисти, стаття була куплена очільником НБУ, оскільки містить хвалебні відгуки про його роботу на посаді голови Нацбанку.

"Проаналізувавши першоджерело, Центр повідомляє, що сайт, на який посилаються пропагандисти, є фейковим. Центр встановив, що його було зареєстровано в жовтні 2023 року, а перші публікації на ньому датуються вереснем. Окрім того, справжнє видання The American Insider використовує домен «org», а на фейковому сайті використовується домен «live». Тобто ніякої "замовної статті" не існує", - йдеться у повідомленні.

Росіяни продовжують поширювати фейки про Україну

Нещодавно Держдепартамент США розкрив пропагандистську діяльність росії за кордоном. За даними американського відомства, Москва спонсорує кампанію з дезінформації в Латинській Америці. Вона спрямована на послаблення міжнародної підтримки України.

Також стаття головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного для колонки в The Economist стала приводом для чергового фейку від окупантів. Зокрема, вони брешуть, що Залужний закликав у матеріалі до перемовин з росією. Насправді головнокомандувач ЗСУ такого не писав.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube