«Я думаю, Зеленський - сильний хлопець. І з ним нелегко мати справу»
«Під час написання пісні я не знав, коли знов побачу свій дім і чи залишиться він таким, яким я його пам'ятаю, розуміючи, що ті самі емоції зараз переживають мільйони українців — і бійці на фронті, і сім'ї з маленькими дітьми, вимушені їхати в невідомість» — каже соліст гурту Володимир Агафонкін.
Сім'ї зниклих мають право платити вдвічі менше за комуналку та безоплатно користуватися міським транспортом
Під час повномасштабної війни в Україні все частіше трапляються випадки, коли людина зникає безвісти. Як діяти у такій ситуації сім'ям, які залишаються без годувальника та засобів існування? Держава передбачила для них допомогу – виплату пенсії та надання пільг.
У членів сім’ї людини, яка зникла безвісти через місяць після внесення відповідної інформації до Єдиного реєстру досудових розслідувань з'являється право на отримання пенсії. Таку можливість передбачили народні депутати, внесши відповідні зміни до Закону України “Про правовий статус осіб, зниклих безвісти”. Для того, щоб особа офіційно вважалася зниклою безвісти, необхідно подати заяву до територіального органу Національної поліції України. Також це можна зробити, зателефонувавши на “гарячу лінію” 089-420-18-67, надіславши листа на електронну пошту rozshuk_znyklyh@police.gov.ua або скориставшись чат-ботом t.me/poshuk_znyklyh
Поліції необхідно повідомити:
Заяву про те, що людина зникла, можуть подати:
Родичі зниклих безвісті мають право на п’ятдесятвідсоткову знижку при оплаті квартири та комунальних послуг, отримання путівок до санаторно-курортних закладів з оплатою 50% їхньої вартості і безоплатний проїзд усіма видами міського транспорту. Також вони можуть безоплатно користуватися залізничним та водним транспортом приміського сполучення й автобусами приміських маршрутів.
Члени сімей зниклих безвісти можуть розраховувати на отримання земельної ділянки та допомогу від органів місцевого самоврядування у будівництві. Наділяє їх закон і правом безоплатного одержання у приватну власність жилого приміщення, яке вони займають у будинках державного житлового фонду, та позачерговим правом на поліпшення житлових умов.
Для цього їм потрібно звернутися до будь-якого регіонального відділення Пенсійного фонду України особисто або подати відповідну заяву на веб портал електронних послуг Пенсійного фонду України. Також заяву можна подати на на порталі “Дія”.
Для оформлення пенсії по втраті годувальника необхідно подати:
Виплата пенсії здійснюється за весь час, протягом якого особа вважається зниклою безвісти. Тобто до того дня, коли до Єдиного реєстру досудових розслідувань буде внесена відмітка про встановлення місця перебування, місця поховання чи місця знаходження останків зниклого безвісти. Варто зазначити, що пенсія по втраті годувальника непрацездатним родичам безвісти зниклого призначається незалежно від тривалості страхового стажу зниклої особи.
Раніше Інформатор повідомляв, кому в Україні підвищать пенсії у грудні. Також ми писали, в якому випадку можуть відмовити в оформленні пенсії за віком.
Ольга Чорна