“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Покроковий алгоритм дій для оформлення пенсії
Законом України передбачено що жінки, які народили п’ятьох або більше дітей та виховали їх до шестирічного віку, мають право на призначення дострокової пенсії за віком. Після досягнення ними 50 років. Які для оформлення такої пенсії потрібні документи й дії?
Статтею 115 Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” передбачено що жінки, які народили п’ятьох або більше дітей та виховали їх до шестирічного віку, мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення ними 50 років та за наявності не менше 15 років страхового стажу.
Звертатись за призначення пенсії можна за 1 місяць до досягнення віку 50 років.
Подати заяву на призначення пенсії в електронному вигляді можна через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України.
Крок 1 – у розділі “Щодо пенсійного забезпечення” оберіть вкладку “Заява на призначення пенсії”. Дайте згоду на дистанційне інформування, обравши спосіб отримання повідомлень про опрацювання Вашої заяви. Натисніть “Продовжити” та оберіть вид пенсії – “Пенсія за віком”;
Крок 2 – дайте відповіді на питання анкети-опитування для заповнення атрибутів звернення та надайте згоду на передачу та обробку своїх персональних даних (поставте позначку);
Крок 3 – прикріпіть скан-копії необхідних документів, у тому числі документів про народження дітей. На екрані з’явиться повна форма заяви на призначення пенсії, заповнена за результатами кроків 1-3. У разі необхідності Ви можете відредагувати внесені дані.
Крок 4 – підпишіть заяву за допомогою КЕП та відправте її до Пенсійного фонду України, натиснувши “Підписати та відправити в ПФУ”.
За результатами опрацювання заяви Ви отримаєте інформацію про стан обробки заяви та рішення щодо призначення дострокової пенсії в обраний Вами спосіб.
Раніше ми повідомляли, що Кабінет Міністрів ухвалив зміни до постанови, якою свого часу був прописаний порядок підтвердження наявного стажу роботи для призначення пенсій. Це стосується випадків відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній. Серед змін – можливість підтверджувати стаж показаннями свідків.