Помилка любителів тварин, після якої коти загадять усю квартиру

Ветеринари просять ніколи не давати цей продукт домашнім улюбленцям

Коти, тварини, природа, корисні пордаи, здоров'я, молоко
Котів, які люблять молоко, часто зображають у мистецтві, книгах, фільмах та мультфільмах.

Коти мають довгу історію співіснування з людьми, яка сягає понад дев'яти тисяч років. Наші предки страждали від нашестя гризунів, тож коти, можна сказати, врятували їх, а тоді лишились поруч. Коти одомашнились і стали компаньйонами людей по всьому світу, і з часом це не змінюється.

Вперше котів із молоком познайомили фермери, пише ScienceAlert. І деякі пухнастики навіть дуже полюбляють пити молоко. Сьогодні, особливо в містах, домашніх котиків годують спеціальним кормом для цих тварин, або обрізками з сімейного столу. Проте деякі господині не забувають пригощати хвостатих та вусатих - молочкою. Однак, як виявилось, для них це може бути не надто корисно, і ось чому. Переважна більшість котів мають непереносимість лактози, а молоко не є природною частиною раціону котів!

Як і всі ссавці, коти починають життя, п'ючи молоко від своєї матері. Але після того, як кіт виростає, молоко є абсолютно непотрібною частиною раціону кота. Після відлучення кошенята перестають виробляти фермент лактазу, необхідний для перетравлення лактози в молоці. Для переважної більшості котів це означає, що вони мають непереносимість лактози.

Однак, як і у людей, рівень непереносимості варіюється для кожної людини залежно від того, скільки ферменту природним чином виробляє їхній організм. Та непереносимість лактози - не єдина причина не давати котам молоко. Хоча це трапляється рідко, у котів також може розвинутися алергія на молоко або молочні продукти.

Не поспішайте давати кошеняті молоко. Коти набагато менші за корів, і, відповідно, кількість лактози в молоці кішок-мам набагато нижча, ніж у коров'ячому. Найкраще дозволити їм пити молоко від матері або купити їм відповідну для кошенят суміш для котів.

Якщо кіт п'є молоко

Лактоза - це тип цукру. Коли її не можна розщепити, щоб всмоктати в кров, лактоза потрапляє через кишечник до товстої кишки, де бактерії в організмі ферментують її.

Це ферментування розщеплює лактозу на кислоти та гази, що викликає неприємні симптоми, включаючи надмірне газоутворення, здуття живота, запор, біль у животі та іноді нудоту чи навіть блювоту. У котів найпоширенішим симптомом є діарея.

Хронічна або постійна діарея може спричинити подальші ускладнення, такі як зневоднення та недоїдання. У деяких випадках це може навіть загрожувати життю. Коти, які регулярно вживають молоко або молочні продукти як частину свого раціону, мають підвищений ризик цих ускладнень зі здоров'ям.

Коти дарма люблять молоко

Коров'яче молоко містить асортимент білків і жирів, які дуже смачні, особливо для котів. Котам потрібен високий рівень білка та жиру для оптимального здоров'я та щоденного функціонування.

Коров'яче молоко, зокрема, також багате на білок казеїн. У деяких дослідженнях його пов'язують із заспокійливим ефектом у котів. Хоча спочатку це не викликає у кішки бажання пити молоко, з часом це може створити заспокійливу асоціацію з молоком.

Якщо ви хочете побалувати свою кішку, давайте їй корм, що відповідає її виду, а не коров'яче молоко чи корм, призначений для людей.

Чи можна іноді давати молоко як ласощі? Коротка відповідь: ні.

Хоча котам може подобатися смак молока, ймовірно, воно спричинить у вашого пухнастого друга дискомфорт та проблеми зі здоров'ям, тому краще його повністю уникати.

А якщо ви думаєте, що ваша кішка - одна з небагатьох щасливчиків, які не мають непереносимості лактози, подумайте ще раз. Кішки дуже добре приховують дискомфорт, тому що в дикій природі прояв слабкості зробив би їх мішенню для хижаків.

Якщо це абсолютно необхідно, оберіть молоко без лактози або молоко, спеціально розроблене для котів, і давайте його лише зрідка. Та й воно не запропонує вашій кішці жодної поживної користі. Воно їй не потрібне, адже, швидше за все, ваша киця не може його перетравити.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube