Для жінки помилка у прізвищі створює перешкоди в реєстрації права власності на квартиру
Жінка вирішила зареєструвати право власності на квартиру. Однак спеціалісти ЦНАП відмовили в наданні адміністративної послуги, оскільки у свідоцтві про шлюб та свідоцтві про право власності на житло від 14 травня 1997 року є розбіжності у прізвищі. Про це йдеться у рішенні Ленінського районного суду Дніпропетровська (юридична назва суду), опублікованому 18 червня 2024 року.
20 жовтня 2023 року жінка звернулась до Центру надання адміністративних послуг «Лівобережний» з метою реєстрації права власності на квартиру. Однак спеціалістами ЦНАП «Лівобережний» відмовили в наданні адміністративної послуги, оскільки у свідоцтві про шлюб та свідоцтві про право власності на житло від 14 травня 1997 року є розбіжності у прізвищі, що створює для неї перешкоди в реєстрації права власності на квартиру.
Суд з'ясував, що заявниці на праві спільної сумісної власності належить частина квартири на підставі свідоцтва про право власності на житло від 14 травня 1997 року, виданого виконавчим комітетом міської Ради народних депутатів згідно з розпорядженням від 14 травня 1997 року № 3/1656-97, зареєстрованого в КП «ДМБТІ» ДОР та записаного в реєстрову книгу № 113п за реєстровим № 13. Проте у вказаному свідоцтві про право власності на житло її прізвище заявника вказано з помилкою.
Встановлення факту належності свідоцтва про право власності на житло необхідно жінці для реєстрації права власності на квартиру. Відповідно до ч. 1 ст. 293 ЦПК України окреме провадження це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності, чи відсутності неоспорюваних прав. Згідно з п. 5 ч. 2 ст. 293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення. Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім'ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Позов жінки задовольнили. Суд встановив факт належності їй свідоцтва про право власності на житло від 14 травня 1997 року, виданого виконавчим комітетом міської Ради народних депутатів згідно з розпорядженням від 14 травня 1997 року № 3/1656-97, зареєстрованого в КП «ДМБТІ» ДОР та записаного в реєстрову книгу № 113п за реєстровим № 13.
"Суд приходить до висновку щодо підтвердження обставин належності заявниці вищезазначеного свідоцтва про право власності на житло", - наголосив суд.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.