Помилка тих, хто п'є цей готовий диво-сік: ціна не відповідає користі

Краще витратити гроші на цільні продукти, такі як ягоди або варені зернові

Імбир, лайфхак, імуніфтет, здоров'я, корисні поради
Дієтологиня Королівського коледжу Лондона Емілі Лімінг заперечує чудодійні властивості імбирного соку.

Всі ми чули про протизапальні властивості імбиру, який додають у чай від застуди. А дехто навіть вдома самотужки виготовляє імбирну мазь - з оливковою олією та медом, адже імбир має протизапальні, знеболювальні та антиоксидантні властивості, що робить його корисним для місцевого застосування. Але зараз у моду увійшов готовий магазинний сік з імбиру. Його змішують із лимоном або куркумою. Ціна не з дешевих - понад чотири сотні гривень - за півлітра.

Проте дієтологиня Королівського коледжу Лондона Емілі Лімінг заперечує чудодійні властивості імбирного соку. Мовляв, було проведено лише невелику кількість досліджень, які показують, що активні поліфеноли в імбирі можуть допомогти знизити деякі маркери запалення, але докази цього досить слабкі, пише The Guardian. Вона змогла знайти лише обмежену кількість досліджень з дуже невеликою кількістю учасників, опублікованих у низькоякісних журналах, і вони, як правило, використовують концентровані екстракти активного компонента імбиру, а не свіжий сік, як у магазинах.

Вона виділяє одне невелике дослідження, яке було зосереджено на людях в екстремальних обставинах - бігунах-чоловіках на витривалість на біговій доріжці, яким давали сушений імбир приблизно в такій самій кількості, як і в соку, порівняно з плацебо. 

Вчені виявили, що рівень запалення після тренування був нижчим. Але ці результати можуть відрізнятися, наприклад, від запалення при захворюваннях або від запалення для людей, які не є екстремальними спортсменами.

Крім того, варто розуміьт, що жоден продукт не стане швидким рішенням для вашої імунної системи, переконана експертка з харчування. Запалення можна знизити лише за допомогою послідовної, здорової, збалансованої дієти, фізичних вправ, гарного нічного сну та контролю рівня стресу.

Щоденний прийом імбиру може дещо сприяти цьому, але є простіші та дешевші способи мати більш доведений вплив на ваш імунітет, каже дієтологиня. Тож, ви можете пити сік імбиру, якщо хочете, це не зашкодить. Ну або їсти імбирні слайси, додаюч їх в салати чи напої тощо. Це освіжатиме, додаватиме пікантності смаку і насичуватиме вас деякими вітамінами.

Імбир містить різноманітні вітаміни, зокрема В1, В2, В3, В6, С, а також мінерали, такі як калій, фосфор, магній, залізо та цинк. Ці вітаміни та мінерали важливі для підтримки здоров'я та нормального функціонування організму, включаючи зміцнення імунітету та покращення травлення. 

Але, можливо, краще витратити ці гроші на цільні продукти, такі як ягоди або варені зернові, які допоможуть підтримувати рівень клітковини та живитимуть кишковий мікробіом, що сприяєтиме підтримці вашої імунної системи.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube