За новими правилами, лікування українських захисників за кордоном не має перевищувати 12 місяців
Згідно з новими змінами до постанови Кабінету міністрів, час лікування українських військових за кордоном тепер обмежено 12 місяцями. Про це повідомив Тарас Мельничук, постійний представник Кабміну у Верховній Раді. Зміни запровадили під час останнього засідання уряду 2 лютого.
За словами Мельничука, зміни внесені до постанови КМУ від 05.04.2022 N 411 "Про забезпечення організації направлення осіб із складових сил оборони та сил безпеки, постраждалих у звʼязку з військовою агресією російської федерації проти України, на лікування за кордон". Нововведення передбачає, що загальний термін перебування захисників України на лікуванні за кордоном, включаючи переїзд між закладами охорони здоров'я та очікування між хірургічними втручаннями, не може перевищувати 12 місяців поспіль.
Нагадаємо, що раніше уряд спростив процедуру виїзду поранених бійців на лікування за кордон. Тепер медичні заклади, де військові отримують лікування чи реабілітацію, самі можуть визначати, чи є потреба в направленні їх на лікування. При цьому українські військовослужбовці можуть перебувати на лікуванні від 1 тижня до 4 місяців в Україні. Протягом всього періоду лікування та відпустки для військовослужбовця зберігається його фінансове та матеріальне забезпечення.
У Комітеті з питань бюджету ВРУ підраховують, скільки коштуватиме країні проведення додаткової мобілізації з розрахунку у межах 400- 500 тисяч громадян. Для того, щоб їх забезпечити усім необхідним спорядженням, модернізувати військову техніку, провести відповідні навчання, доведеться витратити близько 720 млрд грн. Це показник витрат дорівнює 22,5% від усіх видатків, які є у держави.
Нагадаємо, що у Верховну Раду України внесли новий законопроєкт №10449 про мобілізацію з цілим рядом змін від Міноборони України. Серед основних: чіткий термін служби під час воєнного стану, звільнення людей з інвалідністю від служби, можливість щорічної відпустки та додаткових відпусток для звільнених з полону, які вирішили продовжити службу тощо.
При цьому в новому законопроєкті про мобілізацію вказан перелік осіб, які не підлягають призову. Серед таких осіб є студенти, інваліди всіх груп та ті, хто виховує трьох дітей. Судді та особи, хто має загиблих родичів, також звільнені від призову.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.