Захисникам збільшили строки лікування в Україні та за кордоном: набув чинності закон

Не більше ніж 4 місяці поспіль захисники та захисниці можуть відновлювати своє здоров’я в українських лікарнях.

військові, медицина, допомога
Набув чинності закон щодо строків лікування

За новими правилами, загальний час лікування за кордоном не може перевищувати 12 місяців поспіль. Цей час враховує переміщення з однієї лікарні до іншої та час очікування між операціями. 

Про це повідомив сайт АрміяInform із посиланням на зміни до законодавства. Відтепер військовослужбовці цілком законно можуть перебувати на лікуванні:

  • в Україні: загальний час перебування в лікувальних закладах та у відпустці для лікування — не менше ніж 1 тиждень, але в цілому не більше ніж 4 місяці поспіль;
  • за кордоном: загальний час лікування за кордоном, включаючи час переміщення з одного іноземного закладу до іншого та час очікування між плановими хірургічними втручаннями, не може перевищувати 12 місяців поспіль.

Варто врахувати, що впродовж усього періоду лікування за військовослужбовцем зберігається його грошове та матеріальне забезпечення.

Як військовим отримати безплатне лікування за кордоном

У міністерстві охорони здоров’я надали інструкцію, як захисникам та захисницям отримати допомогу іноземних лікарів

Захисникам збільшили строки лікування в Україні та за кордоном: набув чинності закон 2

Для медичної евакуації не потрібно отримувати окремий медичний висновок.

«Лікарня, в якій військовослужбовець лікується (або знаходиться на реабілітації) визначає необхідність направлення за кордон та готує потрібний пакет документів. Тобто, звертатися потрібно до лікарні, де військовий перебуває під наглядом медиків», - пояснили в МОЗ

Після цього українська лікарня надсилає висновок про необхідність евакуації разом із пакетом документів до державного органу зі складу сектору безпеки й оборони, в якому військовий/військова проходить службу. Представники цього органу надсилають лист-направлення та документи в МОЗ. Далі представники міністерства подають запит до країн ЄС.

«Транспортування військового на лікування за кордон відбувається за допомоги офіційних структур Єврокомісії транспортує захисника/захисницю до закордонної клініки», - нагадали в міністерстві.

Раніше Інформатор писав про безоплатне лікування інфаркту для ветерана.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube