Наразі найбільша потреба в піхотинцях та штурмовиках
У неділю, 28 січня, командувач підготовки Командування Сухопутних військ ЗСУ, генерал-майор Віктор Ніколюк заявив, що Збройні сили України готові підготувати будь-яку кількість мобілізованих. Наразі у армії очікують законодавчої норми у кількості людей, які підлягають мобілізації.
Про це Ніколюк розповів в інтерв'ю для проєкту Радіо Свобода "Донбас Реалії". Він зазначив, що вже зараз ведуться підготовчі заходи, уточнюються потужності навчальних центрів та стан інструкторського складу, значна частина якого задіяна в бойових діях.
"500 тисяч, 100 тисяч, 200 тисяч – як буде визначено законом про мобілізацію, ми готові. На сьогоднішній день, наприклад, ми постійно проводимо відповідні заходи, відбуваються службові наради, де уточнюються фактичні спроможності всіх навчальних центрів, реальний стан інструкторського складу, тому що значна частина задіяна в районах виконання бойових завдань. Але станом на сьогодні ми спроможні будь-яку кількість особового складу навчити", - каже Ніколюк.
Генерал-майор наголосив, що 20% військовослужбовців пройшли підготовку за кордоном, решта ж – на території України. Він висловив думку, що Україна в плані бойового досвіду перевершила тих, хто їх навчає, з огляду на динаміку та зміни, що відбуваються в сучасній війні.
Ніколюк також зазначив, що на фронті наразі найбільша потреба в піхотинцях та штурмовиках. Він підкреслив, що це саме ті солдати, які штурмують та утримують позиції, що є основою масової підготовки у сухопутних військах. Не зменшуючи роль інших спеціалізацій, як безпілотники, танкісти, артилеристи та мінометники, він підкреслив первинну важливість піхоти в поточних бойових умовах.
Раніше Інформатор писав, що у Верховній Раді обговорюють можливість бронювання від армії за щомісячний платіж державі. Її хочуть надати підприємствам, а також для ФОПів. Щодо суми, то на думку парламентарів, для цієї категорії це буде близько 40 тисяч гривень.
Голова комітету Ради з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха підтвердив, що бронювання за гроші, про яку писали ЗМІ, справді стало предметом обговорення між депутатами. В коментарі виданню Фокус він сказав, що це допомогло б уникнути хабарів і зміцнити бюджет країни.
За його словами, бронювання хочуть поширити на великі підприємства, де за броню робітників платитимуть роботодавці, а також і для ФОП. Ідея полягає в тому, щоб зробити ставку за бронь від 6 до 50 тисяч гривень.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.