Нардепка Совсун виступила за мобілізацію всіх жінок, але за однієї умови

Читать на русском

Нардеп Ірина Совсун вважає питання мобілізації жінок справедливим та повністю відповідним до положень Конституції України

Читать на русском
Ірина Совсун
Совсун вважає доцільним мобілізацію жінок, якщо ЗСУ без них "не витягують"

Нардеп Ірина Совсун вважає питання мобілізації жінок справедливим та повністю відповідним до положень Конституції України

Народна депутатка України Інна Совсун, яка судиться з ексрадником Офісу президента Олексієм Арестовичем щодо сексизму та приниження жінок, заявила, що в цілому не проти мобілізації жінок до ЗСУ. Мовляв, для служби можна б було мобілізувати всі категорії громадян. Так як це питання є справедливим та повністю відповідає положенням Конституції України.

Про це Інна Совсун повідомила в інтерв'ю. Зокрема, вона майже процитувала статтю 17 Конституції, в який сказано, що "захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу".

"У нас в Конституції написано, що всі громадяни України повинні брати участь в захисті державності. У нас не написано "тільки чоловіки" чи "тільки жінки". Для чоловіків прописана обов'язкова служба, але обов'язок захищати державу у нас записаний для всіх", - сказала вона.

Вона також пригадала, що багато жінок і так служать у ЗСУ. Та зауважила, що якщо інакше армія "не витягує", то потреба мобілізації жінок може розглядатися з точку зору справедливості. 

"Більше того, ми знаємо, що у нас є багато жінок, які вже служать. Тому моя позиція така: якщо це потрібно для потреб оборони держави, якщо ми кажемо, що ми без цього "не витягуємо", от ніяк взагалі немає картинки де ми "витягуємо" без жінок. І з точки зору забезпечення справедливості", - зауважила Совсун.

Що думають в ЗСУ з приводу мобілізації жінок

Ще одна нардепка, яка наполягає на службі жінок в армії - Мар'яна Безугла, яка очолює у Верховній раді комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки. Вона наполягає, що українці повинні мати не тільки рівні права, а обов'язки. За її словами, у законопроєкті про рекрутинг і мобілізацію вказані зміни, які вирівнюють чоловіків і жінок щодо військового обліку та служби.

Головком Збройних сил України Валерій Залужний виступив проти призову жінок, але в цілому підтримав законопроект про мобілізацію одним з авторів якого є Безугла. Також його не влаштували пункти про точний термін відпусток та звільнення зі служби інвалідів 2-ої групи. Зауважимо, що законопроєкт наразі фіналізується. Його мають розглянути в першому читанні тільки 6 лютого.  

Тим часом, поки Рада ще ніяких законів не прийняла, російські пропагандисти пишуть фейки про те, що процес мобілізації в Україні розповсюдиться на нові категорії громадян. Зокрема, ворог бреше про те, що українська влада хоче призвати жінок та чоловіків від 21 року. Росіяни таким чином хочуть завадити процесу мобілізації в нашій країні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.