Чоловік запевняє, що кошти були таємно викрадені з його кредитної карти злочинним шляхом
ПриватБанк виставив чоловіку заборгованість у розмірі 32 736 гривень. Однак він вказує, що не знімав кредитні кошти з картки. Про це йдеться у рішенні Ленінського районного суду Миколаєва, опублікованому 28 січня 2025 року.
Чоловік звернувся до ПриватБанку про надання кредитних послуг, у зв'язку з чим підписав анкету-заяву № б/н від 07.09.2021 року, згідно з якою отримав кредит у вигляді встановленого кредитного ліміту на картковий рахунок. Через неналежне виконання позичальником грошових зобов'язань станом на 19.08.2024 року утворилась заборгованість у розмірі 32 736 гривень, яка складається із 25 862 гривень - заборгованості за кредитом, 6 837 гривень - заборгованість за відсотками.
На адресу суду надійшов відклик на позовну заяву, згідно з яким чоловік просить в задоволенні позову відмовити в повному обсязі. Він стверджує, що кредитні кошти з карти не знімав, натомість вони були таємно викрадені з його кредитної карти злочинним шляхом, що підтверджується витягом з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо внесення відомостей про кримінальне провадження від 05.09.2022 року. Наразі триває слідство з виявлення осіб, причетних до таємного викрадення коштів з кредитного рахунку.
Суд відмовив у задоволенні позову. АТ КБ «ПриватБанк» не надав доказів того, що чоловік своїми діями чи бездіяльністю сприяв у доступі до відомостей по кредитній картці, або іншої інформації, яка дала змогу ініціювати платіжні операції 04.09.2022 року щодо перерахування з його карткового рахунку коштів на загальну суму 32 736 гривень.
"Судом встановлено факт звернення відповідача до банку та до правоохоронних органів з приводу вчинених стосовно неї шахрайських дій (викрадення коштів з кредитного рахунку). Наведені обставини свідчать про те, що у відповідача була дійсно відсутня воля на вчинення такого перерахування. Враховуючи споживчий характер правовідносин між сторонами, суд виходить з того, що за відсутності належних та допустимих доказів сумніви та припущення мають тлумачитися переважно на користь споживача, який зазвичай є «слабкою» стороною у таких цивільних відносинах, правові відносини споживача з банком фактично не є рівними. АТ КБ «ПриватБанк» не підтвердив належними і допустимими доказами обставин, які б безспірно доводили, що чоловік, як користувач кредитної картки, своїми діями чи бездіяльністю сприяв у доступі до відомостей по кредитній картці, його особового рахунку, акаунту чи мобільного додатку «Приват-24», незаконному використанню ПІН-коду або іншої інформації, яка дала змогу ініціювати платіжні операції 04.09.2022 року щодо перерахування з його карткового рахунку коштів на загальну суму 32 736 гривень (25 862 гривень + 6 873 гривень)", - наголосив суд.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.