«Я сказав Путіну: "Якщо ти увійдеш в Україну, я розбомблю до біса Москву. Кажу тобі - у мене не буде вибору". А він такий: "Не вірю тобі". А я йому: "Ще як". Він знову: "Не вірю". Але правда в тому, що він повірив мені... ну, на 10%»
В епоху цифровізації, коли самотність часто стає новою нормою, «ЛПЛ» дарує слухачам головний меседж: «людині потрібна людина». Це пісня про стосунки між двома, про силу дотику, обіймів, про емоційну безпеку, яку дає лише рідна людина.
Голова НБУ Андрій Пишний отримав престижну нагороду за свій вирішальний внесок у забезпечення фінансової стабільності та стійкості української економіки в умовах війни
Голова Національного банку України Андрій Пишний на церемонії нагородження у Лондоні 12 червня отримав відзнаку за успішне керівництво фінансовою політикою в умовах війни. Він був визнаний "Головою центрального банку року" на міжнародній платформі Central Banking Awards 2024. Міжнародне журі відзначило його лідерські якості та високі досягнення у забезпеченні стабільності української економіки.
У 2023 році НБУ під керівництвом Пишного досягло значних результатів. Йдеться зокрема про збереження довіри до національної валюти, значне зниження інфляції до 5,1%, а також ефективне управління макроекономічною ситуацією та фінансовим ринком.
"Національний банк України виконує свій мандат за будь-яких умов, навіть попри високий рівень невизначеності, який генерує війна Росії проти України. Такий результат – свідчення потужної професійної та людської синергії. Тому вкотре я дякую команді НБУ за неймовірну фаховість та незламність. Нашим колегам з уряду – за якісну співпрацю. Усім українським банкам – за стійкість та велику соціальну відповідальність перед своїми клієнтами. Міжнародним партнерам – за підтримку. Ваша допомога наближає Перемогу України. І найбільшу вдячність і повагу – насамперед нашим військовим за мужність і самопожертву. Ми працюємо, щоб бути гідними вашого подвигу та нашої країни", - заначив Андрій Пишний під час церемонії нагородження.
Відзначимо, що Андрій Пишний також активно сприяв міжнародній фінансовій підтримці України та впровадженню санкційних заходів проти російського фінансового сектору. Нагородження стало визнанням професіоналізму та відданості у складних умовах сучасної війни. Зокрема, серед здобутків, які назвали експерти Central Banking:
21 лютого Національний банк України ініціював зміни до правил розкриття банківської таємниці. Регулятор запропонував доступ державних органів до конфіденційної інформації клієнтів банків. Ці оновлення, які вносяться до вже існуючих Правил, затверджених постановою правління Нацбанк №267 від 14 липня 2006 року, передбачають доповнення переліку даних, доступних для уповноважених державних структур.
Також ми писали, що в НБУ виступили проти фінансових обмежень для ухилянтів. Відповідні норми у свій законопроєкт про мобілізацію вписав уряд. Водночас представники регулятора висловили думку, що держава не має вдаватись до таких "фінансових репресій".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.