Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Єрмак - загрозу для світу, яку несе РФ
Погода
Дізнайся прогноз для твого міста
Оновлено станом на
Чи потрібно Україні мобілізувати жінок?
Волонтерка Берлінська та нардепка Безугла підтримують мобілізацію жінок. А яка ваша думка?
голосів
Курс валют на сьогодні
Дізнайтесь актуальну інформацію станом на
05.11.2024
Зеленський запровадив для українців нову Вовину тисячу
Як ви оцінюєте цю ініціативу?
голосів
Це лохотрон, а не евакуація!
Репортаж Інформатора з Сумщини, де через обстріли примусово евакуюють мешканців
Замість рідного дому - нестерпні умови, одноразове харчування та відсутність виплат
Таро гороскоп на листопад
Прогноз для всіх знаків Зодіаку по картах на найближчий місяць
У листопаді 2024 року Плутон увійде до знаку Водолія, де пробуде наступні 20 років. Астрологи припускають, що це призведе до технологічних проривів, а також глобальних змін у світовій політиці.
Що слухає Україна
10 найпопулярніших пісень за даними Apple Music
1
São Paulo
The Weeknd, Anitta
2
Не лякай
OSTY, Klavdia Petrivna
3
Як ніколи
Okean Elzy
4
Особистий рай
Геля Зозуля, Adam
5
Bad Dreams
Teddy Swims
6
Обиратиму себе
MELOVIN
7
А що?
MONATIK
8
The Door
Teddy Swims
9
158 ч.2
Криминальный бит
10
Барабан
Артем Пивоваров, Klavdia Petrivna
Секта Богородиці
Небезпечне угрупування в Києві, до якого заманюють простачків
Киянка, на ім'я Ганна Фесун назвала себе Богородицею, а фанатів навертає через проповіді у Facebook та пропонує підтримувати їхніх коханих-бійців за фінансову допомогу: у чому секрет феномену та як з ним бути суспільству
Чи варто Україні знижувати вік призову до армії?
Захід тисне на Київ, аби мінімальний вік мобілізації було знижено до 18 років. А ви підтримуєте цю ідею?
голосів
ТОП-5 найбагатших людей світу за версією Bloomberg
1
Ілон Маск $235 млрд
2
Джефф Безос $193 млрд
3
Марк Цукерберг $188 млрд
4
Бернар Арно $184 млрд
5
Білл Гейтс $154 млрд
Мешканці Курщини: для Путіна ми ніщо
РЕПОРТАЖ ІНФОРМАТОРА З СУДЖІ
Підпал авто ЗСУ
Кому саме спецслужби РФ через ресурси з працевлаштування пропонують легкі гроші за злочин против оборони держави: розслідування Інформатора
Під виглядом людини, яка шукає швидкий заробіток, наш кореспондент Ігор Рець поспілкувався в соцмережах з російськими вербувальниками та зробив висновки, що можуть бути корисні для безпеки ваших дітей та друзів
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
CHEEV - Тихий дощ
Зараз слухають і кайфують - прем'єра кліпу
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
ТОП-5 найбагатших людей України у рейтингу Forbes
Вказана динаміка змін за поточний рік
1
Рінат Ахметов
$4,0 млрд.
2
Віктор Пінчук
$2,0 млрд.
3
Вадим Новинський
$1,2 млрд.
4
Костянтин Жеваго
$1,2 млрд.
5
Геннадій Боголюбов
$1,0 млрд.
Підземна тюрма ТЦК на Закарпатті
Історія Олександра Литвина
Заброньованого чоловіка з Дніпра затримали біля Говерли, звинуватили у спробі незаконного перетину кордону та тримали у ТЦК міста Хуст
Курс біткоїна просто зараз
BITCOIN (BTC)
68794.16
ТОП-10 найпотужніших економік світу
За даними Світового банку
1
США
$27 360,935 млрд.
2
Китай
$17 794,782 млрд.
3
Німеччина
$4 456,081 млрд.
4
Японія
$4 212,945 млрд.
5
Індія
$3 549,919 млрд.
6
Велико-британія
$3 340,032 млрд.
7
Франція
$3 030,904 млрд.
8
Італія
$2 254,851 млрд.
9
Бразилія
$2 173,666 млрд.
10
Канада
$2 140,086 млрд.
Кулінарний рецепт від Інформатора
Як перетворити картопляне пюре на елітний суп
Якщо ви любите картоплю в усіх формах, від пухкого пюре до чипсів, цей рецептик – саме для вас. Мало що в похмурий день вразить вас так само ефектно, як оксамитовий картопляний суп, пронизаний солодким теплом цибулі-порею. Ця страва добре замерзає, тому завжди готова до надзвичайних ситуацій. Тож, руки на кухню й нумо готувати!
Central Banking Awards 2024: голова НБУ Пишний отримав відзнаку "Голова центрального банку року"
Голова НБУ Андрій Пишний отримав престижну нагороду за свій вирішальний внесок у забезпечення фінансової стабільності та стійкості української економіки в умовах війни
Голова Національного банку України Андрій Пишнийна церемонії нагородження у Лондоні 12 червня отримав відзнаку за успішне керівництво фінансовою політикою в умовах війни. Він був визнаний "Головою центрального банку року" на міжнародній платформі Central Banking Awards 2024. Міжнародне журі відзначило його лідерські якості та високі досягнення у забезпеченні стабільності української економіки.
У 2023 році НБУ під керівництвом Пишного досягло значних результатів. Йдеться зокрема про збереження довіри до національної валюти, значне зниження інфляції до 5,1%, а також ефективне управління макроекономічною ситуацією та фінансовим ринком.
"Національний банк України виконує свій мандат за будь-яких умов, навіть попри високий рівень невизначеності, який генерує війна Росії проти України. Такий результат – свідчення потужної професійної та людської синергії. Тому вкотре я дякую команді НБУ за неймовірну фаховість та незламність. Нашим колегам з уряду – за якісну співпрацю. Усім українським банкам – за стійкість та велику соціальну відповідальність перед своїми клієнтами. Міжнародним партнерам – за підтримку. Ваша допомога наближає Перемогу України. І найбільшу вдячність і повагу – насамперед нашим військовим за мужність і самопожертву. Ми працюємо, щоб бути гідними вашого подвигу та нашої країни", - заначив Андрій Пишний під час церемонії нагородження.
Відзначимо, що Андрій Пишний також активно сприяв міжнародній фінансовій підтримці України та впровадженню санкційних заходів проти російського фінансового сектору. Нагородження стало визнанням професіоналізму та відданості у складних умовах сучасної війни. Зокрема, серед здобутків, які назвали експерти Central Banking:
Збереження довіри до національної валюти, незважаючи на війну. Вклади населення у строкові гривневі депозити у 2023 році збільшились на 37%. Також торік значно знизилася інфляція – з 26,6% до 5,1%, тобто повернулася до цільового діапазону НБУ (5% ± 1 ст. п.).
Успішний перехід до режиму керованої гнучкості курсу з метою посилення стійкості та адаптивності української економіки.
Зважена монетарна політика. На тлі забезпеченої стійкої макроекономічної ситуації НБУ розпочав цикл зниження облікової ставки: з липня по грудень ставку було знижено на 10 ст. п.: з 25% до 15%. Ці кроки враховували завдання щодо збереження довіри населення до гривневих інструментів для заощаджень. Водночас вони підтримали відновлення економіки завдяки зменшенню вартості кредитування.
Зусилля НБУ у поживненні внутрішнього боргового ринку, зокрема НБУ надавши можливість банкам покривати частку обов'язкових резервів за рахунок бенчмарк-ОВДП. У 2023 році завдяки розміщенню ОВДП бюджет отримав 566 млрд грн, що вдвічі більше ніж попереднього року. Важливу роль в активізації ринку відіграв налагодження за участю Голови НБУ конструктивний діалог та ефективна співпраця НБУ та Міністерства фінансів України.
Активна боротьба НБУ з тіньовими схемами. У межах свого мандата НБУ зміг забезпечити немонетарні канали збільшення надходжень до держбюджету. За результатами перевірки фінансових трансакцій банків було виявлено та ліквідовано масштабні схеми, які використовували гральний бізнес для нелегального виведення коштів за кордон. Результатом спільних з іншими державними органами дій стало стрімке зростання податкових надходжень від гемблінгу у 2023 році: у 14 разів порівняно з 2022 роком та у 51 раз порівняно з 2021 роком.
Зростання ролі НБУ у посиленні міжнародної фінансової підтримки України. Протягом 2023 року фінансування загального фонду держбюджету України від міжнародних партнерів на 34% перевищило суму допомоги за 2022 рік ($43 млрд проти $32 млрд). Цьому сприяла активна особиста залученість Голови НБУ у розбудові якісних відносин з міжнародними партнерами, зокрема з МВФ, а також чітке виконання НБУ власних зобов'язань у межах програми EFF.
Забезпечення безперервної роботи банківської системи та її сталого розвитку навіть в умовах обстрілів росією критичної інфраструктури та кібератак. Реалізовано проект POWER BANKING, завдяки якому банки мають можливість безперебійно надавати послуги населенню в умовах блекаутів; сформовано стратегічні цілі розвитку фінансового сектору під час війни та прийнято оновлені Стратегію НБУ та Стратегію розвитку фінансового сектору України; здійснено успішний перехід на нове покоління системи електронних платежів (СЕП-4.0) на базі міжнародного стандарту ISO 20022 у режимі 24/7/365 та налагоджені цифрові бізнес-процеси, зокрема у закупівлях центрального банку.
Участь Національного банку реалізації санкційної політики держави проти Росії. НБУ активно доводить до відома до партнерів важливість комплексного впровадження санкцій проти фінансового сектору держави-агресора. Результати такої взаємодії з часом виявилися у рішеннях окремих країн щодо внесення російських фінансових установ до санкційних списків.
Ініціативи НБУ
21 лютого Національний банк України ініціював зміни до правил розкриття банківської таємниці. Регулятор запропонував доступ державних органів до конфіденційної інформації клієнтів банків. Ці оновлення, які вносяться до вже існуючих Правил, затверджених постановою правління Нацбанк №267 від 14 липня 2006 року, передбачають доповнення переліку даних, доступних для уповноважених державних структур.
Також ми писали, що в НБУ виступили проти фінансових обмежень для ухилянтів. Відповідні норми у свій законопроєкт про мобілізацію вписав уряд. Водночас представники регулятора висловили думку, що держава не має вдаватись до таких "фінансових репресій".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.