Бербок звернулась до росіян: "Ви не переможете, тож покладіть кінець війні"

Читать на русском

Вона зазначила, що ця війна несе лише біль, смерть і руйнування

Читать на русском
Бербок звернулась до росіян: "Ви не переможете, тож покладіть кінець війні"

Вона зазначила, що ця війна несе лише біль, смерть і руйнування

Глава МЗС Німеччини Анналена Бербок звернулась до росіян і російської влади щодо війни в Україні. Вона закликала припинити війну, оскільки росія у цій війні не переможе. Міністр зазначила, що ця війна несе лише біль, смерть і руйнування. 

Про це Бербок сказала на засіданні Ради Безпеки ООН міністерського рівня 22 вересня, передає Інформатор з посиланням на "Укрінформ".

"Я закликаю росію: це - війна, в якій ви не переможете, тож покладіть кінець війні. Припиніть страждання українців, припиніть посилати ваших власних людей на смерть; відмініть свої ганебні «референдуми», які є такими ж незаконними, як і війна, яку вони мають легітимізувати. Припиніть зернову війну, яка тягне за собою голод на планеті… І припиніть паралізувати роботу Ради Безпеки ООН", - заявила Бербок. 

Міністр додала, що останні заяви президента путіна чітко показали: росія не веде ніяку "спеціальну військову операцію", росія веде повномасштабну агресивну війну, з воєнними злочинами, з катуваннями, зґвалтуваннями, навіть дітей.

Бербок підкреслила, що, можливо, ця війна могла здаватися далекою регіональною війною для багатьох людей. Але за понад 200 днів вона торкається зараз усіх, вона посилює зубожіння, голод, невпевненість у всьому світі.

"Все, що несе ця війна, це біль, смерть і руйнування", - сказала Бербок.

Вона закликала присутніх запитати самих себе: "якщо ми дозволяємо одному з постійних членів Ради безпеки ООН розв’язати таку загарбницьку війну проти сусіда, що це означатиме для Організації Об’єднаних Націй?".

Росія на фронті

Ще влітку лінія фронту практично перестала рухатись, а росіяни вичерпали свій ресурс для подальшої окупації українських територій. Натомість Збройні сили України перейшли в контрнаступ на півдні та сході нашої країни. Вдалось відновити контроль майже над усією Харківською областю. Крім того, українські захисники звільнили населені пункти у Херсонській, Донецькій і Луганській областях.

На тлі поразок на фронті путін оголосив "часткову" мобілізацію у росії. Російська влада має намір мобілізувати до мільйона росіян. Крім того, путінська росія має намір провести псевдореферендуми на окупованих територіях, щоб оголосити їх своєю територію, а потім погрожувати ядерною зброєю. 

Світові лідери засудили таку поведінку російської влади й закликають не йти на подальшу ескалацію війни, хоча у кремлі ці заклики залишають без уваги. Там досі вірять, що їм вдасться встановити контроль над Україною. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.