Чи допоможе Путіну мобілізація переломити хід війни в Україні та знову спробувати взяти Київ

Читать на русском

Російське командування не вміє воювати

Читать на русском
Чи допоможе Путіну мобілізація переломити хід війни в Україні та знову спробувати взяти Київ

Російське командування не вміє воювати

За різними оцінками від 300 тисяч до 1 мільйона росіян призвуть на війну в Україні. Кремлівське керівництво не хоче визнавати свою поразку та для досягнення своєї мети збільшує кількість військових. Інформатор розповідає яку загрозу несе це рішення та чи зможе таке поповнення спробувати захопити Київ знову.

Мобілізація без війни

21 вересня, без оголошення військового стану, президент рф володимир путін оголосив часткову мобілізацію у своїй країні. Скільки росіян планується мобілізувати достеменно невідомо. За словами міністра оборони рф сергія шойгу, це має бути 300 тисяч осіб. В опублікованому указі про мобілізацію засекречено один з пунктів, саме він спонукає до спекуляцій та конспірології.

За інформацією видання «Нова газета.Європа», саме в цьому пункті йдеться про мобілізацію 1 млн осіб. В будь-якому випадку, мільйон чи 300 тисяч, але цифра є суттєвою. Для прикладу, ударне угрупування, що рф створила в лютому 2022 року для захоплення «Києва за три дні» та України складало 190 тисяч осіб. За оцінками Сил спеціальних операцій та Генштабу Збройних сил України, понад 223 тисячі окупантів вже виведено з військового строю. З них понад 55,5 тисяч вбитими, понад 166 тисяч – пораненими. Хоча, зі слів шойгу, втрати в живій силі склали менше шести тисяч, а російські лікарі творять чудеса і майже всі поранені бійці повертаються на фронт.   

Російська пропаганда вже публікує пафосні репортажі з героїчних черг на мобілізацію, охочих виконувати наказ свого вождя путіна. Обіцяють всілякі пільги та преференції, величезні(по міркам рф) грошові виплати. Правда, попередні обіцянки не подіяли, достатньо добровольців знайти не вдалося.     

Довідник Military balance подає на 2022 рік військовий резерв рф в розмірі 2 мільйони осіб.  Якщо вірити словам російської пропаганди, що призиватимуть лише тих, хто має досвід служби в армії, то останні три роки до лав ВС РФ призивалося понад 260 тисяч осіб. З огляду на розміри та населення рф, зібрати 300 тисяч мобілізованих вдасться швидко. Щоправда, якість та мотивація таких кадрів залишається на совісті російських військкоматів.

В рф досі діє радянська система комплектування. Тобто, з новомобілізованих створюватимуть нові військові з’єднання або відправлятимуть їх до вже існуючих бригад. Що є неефективним з огляду на час та кадрове забезпечення потрібними фахівцями. Для прикладу, українські мобілізовані перших двох черг оперативного резерву поверталися на службу одразу у свої підрозділи на свої спеціальності.

Проблеми та загрози

Шість місяців повноцінної війни в Україні показали, що російське командування не вміє воювати. Жодна військова кампанія не продемонструвала креативності в тактичних чи оперативних підходах. Тому діюча окупаційна армія та їхнє свіже, мобілізоване поповнення приречені воювати, «як діди воювали» – брати кількістю після масованих артилерійських обстрілів чи авіанальотів. Зрозуміло, що в кремлі це бачать, то збільшують кількість бійців, що готують "на убой". Та й з командуванням в російській армії теж є проблема, вже втрачено значну кількість генералів та старших офіцерів.

Ще однією з проблем з якою неминуче стикнеться противник є озброєння та речове забезпечення. Якість забезпечення російських солдатів, яких було взято в полон або знищено на початку повномасштабного вторгнення, закріпило за путінськими вояками прізвисько «бомж-армії».

Чмоня став символом стану російської армії

Чмоня став символом стану російської армії 

З того часу ситуація не змінилася – ворог втратив більшість техніки, якою планував захопити Україну, а контрнаступ ЗСУ на Харківському напрямку подарував щедрі трофеї. За цей час ворог так і не зумів побудувати більш-менш дієву логістику, а запаси на складах щоденно знищуються ударами українських HIMARS.

Разом з тим, ворога ніколи не потрібно недооцінювати, він так само небезпечний та не покидає своїх задумів.

Військовий експерт Олег Жданов вважає, що першу партію мобілізованих ми побачимо на фронті вже протягом місяця. Досвіду строкової військової служби буде достатньо на перших порах.  

«Це в першу чергу ті, кого не потрібно навчати. Противнику потрібно залатати дірки в пошарпаних військових формуваннях, там величезні втрати особового складу. Тому діятимуть максимально оперативно», – говорить Інформатору Жданов.

Після вирівнювання кадрового дефіциту у військових з’єднаннях ворога, вони, з високою ймовірністю, залишаться обороняти вже окуповані території. Для атакувальних дій у ворога не вистачить часу. Проте, існує висока ймовірність, що новобранців зможуть підготувати та спробувати ще раз захопити Київ.

«Ймовірність повторного наступу на Київ та північні області існує, буде час і можливість підготувати особовий склад та спробувати знову з території Білорусі. Все залежатиме від того, який успіх матиме мобілізація», – відзначає Жданов.

лукашенко завжди готовий підставити плече путіну
лукашенко завжди готовий підставити плече путіну

Примітно, що самопроголошений президент Білорусі олександр лукашенко, саме 21 вересня, в день оголошення часткової мобілізації в рф, заявив, що війська двох країн є одним цілим.

«Якщо ми з Росією, значить, ми з Росією. Ми створили оборонний простір, у нас спільні збройні сили фактично (наша армія на вістрі). Діє регіональне угруповання. І нехай ніхто там нас не критикує і не робить із цього якихось фейків чи надзвичайних заяв, що «ах, ох, там ось Лукашенко, російські війська та інше». А що тут дивного? Ми давно про це заявили. Вже, напевно, років 20, як ми домовилися про це», – цитує білоруського диктатора державна агенція «Белта».

Нагадаємо, що саме з території Білорусі розпочалося масштабне вторгнення в Україну. Сьогодні рф використовує білоруську військову інфраструктуру, в тому чисті військові аеродроми, для ударів по Україні.   

Якість проти кількості

Генерал Валерій Залужний, Головнокомандувач ЗСУ відреагував на часткову мобілізацію ворога стримано. На своїй сторінці в Facebook він написав, що буде знищено всіх хто зі зброєю прийде на нашу землю - чи добровільно, чи за мобілізацією.   

«Повномасштабний наступ противника не злякав нас. Більше того, ми обʼєдналися та гідно зустріли ворога. Оголошення мобілізації в Росії є тому підтвердженням. Тому жодні заяви військово-політичного керівництва країни-агресора не вплинуть на нашу готовність боротися за свою свободу», – написав Залужний.

Єдине про що постійно просить військово-політичне керівництво України – це більше зброї.

F-16 здатні переломити хід війни в Україні
F-16 здатні переломити хід війни в Україні

Військовий експерт Петро Черник нагадує, що в жовтні розпочнеться американський ленд-ліз, закон про який підписано ще в травні 2022 року. Він дозволить надавати Україні зброю, техніку, боєприпаси і продукцію подвійного призначення за прискореною процедурою, тобто не чекаючи спеціального виділення коштів для цього Конгресом США. Крім того, є можливість перезаключення вже чинних оборонних контрактів на нашу користь.   

«Будь-якої зброї потрібно і якомога більше. Але треба розуміти, що ми воюємо якістю проти їхньої кількості. Видно, що у них мобілізація йде на всіх парах, бо вони нас або ми їх, третього не дано. Вже в жовтні має запрацювати ленд-ліз, він дозволить отримувати Україні будь-яке озброєння за виключення зброї масового ураження. Нам потрібна авіація, саме вона здатна переломити хід війни. В першу чергу літаки типу F-15/16, саме на них є можливість розміщувати ракети  AGM-158 з лазерним наведенням(операційна дальність ураження від 350 до 960 км, відхилення від заданих координат менше трьох метрів) та планерні бомби AGM-154(працює в стелс-режимі,  здатна вражати цілі від 24 до 560 км). Також треба згадати американські танки M1A1 Abrams  та німецькі Leopard-2», – розповідає виданню Черник.

На думку Жданова, на сьогодні вся номенклатура озброєнь, що нам зараз потрібна надається, хоч і не в такій кількості як би того хотілося. Виключення становлять танкова техніка(старі радянські танки не враховуються), авіація та протиракетні комплекси.

Раніше Інформатор писав, чи варто зважати на ядерний шантаж з боку росії

Максим Федоренко

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.