Бедуїни Африки спростували головну брехню про чорний колір одягу в спеку. Хитрість в іншому

Колір одягу влітку має величезне значення

Ілюстративне фото
Від матеріалу одягу, а також покрою, багато чого залежить

Оскільки світ продовжує боротися з екстремальними хвилями спеки, які стають все більш регулярними завдяки зміні клімату, одяг, який ми носимо, теж може допомогти нам у боротьби з високими температурами. Дослідники виявили, що, одягнувши відповідний одяг, можна підвищити температуру кондиціонування повітря на 2 градуси , що в довгостроковій перспективі заощадить значну енергію.

Отже, що вам одягнути, щоб почуватися комфортно у спекотний день, читайте у матеріалі Інформатора. 

Колір і дизайн 

Коли справа доходить до кольору, більшість людей носять біле влітку, тому що білий відбиває сонячні промені, а не поглинає світло, як чорний. Однак ця теорія стає дещо складнішою, коли ми починаємо говорити про товщину та посадку одягу, тому що тепло виходить не лише від сонця, але й від нашого тіла. Коли тепло від нашого тіла потрапляє на білий одяг, воно відбивається на нас.

Дослідження 1980 року про те, чому бедуїни носять чорні мантії в пустелі, показало, що вплив тепла був однаковим незалежно від того, чи носили вони чорний одяг, або одягали білі халати.

Бедуїни Африки спростували головну брехню про чорний колір одягу в спеку. Хитрість в іншому 1

Тканини чорного кольору є кращим випромінювачем тепла, тобто вони поглинають тепло, що виходить від тіла, тому це також грає роль у охолодженні вашого тіла. Секрет бедуїнів полягає в носінні вільного чорного одягу, особливо у вітряну погоду. Вільний чорний одяг нагріває простір між тканиною та шкірою, сприяючи вихідному потоку повітря, як димохід, і забезпечуючи прискорення охолодження.

“Кількість тепла, яку отримує бедуїн, який піддається впливу спекотної пустелі, однакова, незалежно від того, одягнений він у чорну чи білу мантію. Додаткове тепло, поглинене чорним халатом, було втрачено до того, як воно досягло шкіри”, - зазначається в дослідженні.

Матеріал

Насправді матеріал одягу важливіший за колір. Однак, якщо ви збираєтеся носити обтягуючий одяг, дотримуйтесь білого кольору. 

“Вибір тканини має вирішальне значення. Якщо ви носите джинсовий комбінезон великого розміру, ви будете почувати себе набагато спекотніше, ніж ваш друг у більш вузькому вбранні з марлі або шифону”, - кажуть стилісти

Коли справа доходить до матеріалу, легкі тканини, такі як бавовна та шовк, зазвичай краще підходять у спеку, ніж трикотаж. Це особливо важливо, коли волого – у суху спеку може бути достатньо лише вбирання, оскільки піт буде вбиратися з вашого тіла та випаровуватися під час спеки. Коли волого та спекотно, повітря навколо вас уже насичене водяною парою, тобто піт, який щойно ввібрав ваш одяг, не має куди діватися.

Усі текстильні вироби певною мірою вловлюють інфрачервоне випромінювання, яке випромінює тіло, що допомагає нам зігрітися в холодну погоду, але не є ідеальним у спекотний день, тому важливо носити “дихаючий” одяг. Бавовна, льон, нейлон і поліестер без покриття класифікуються як дихаючі тканини, тобто вони пропускають піт і тепло через матеріал. Однак вони відрізняються від тканин, які активно витягують воду з вашого тіла.

Намочіть одяг

Мабуть, найкращий спосіб залишитися прохолодним у спеку, коли справа доходить до одягу, це просто одягнути мокрий одяг. Воді потрібна теплова енергія для випаровування, і коли вона переходить із рідини в газ, вона використовує тепло, що надходить від вашого тіла,  охолоджуючі шкіру та знижуючи температуру тіла.

Бедуїни Африки спростували головну брехню про чорний колір одягу в спеку. Хитрість в іншому 2

Тож виявляється, що вибрати одяг для прохолоди, трохи складніше, ніж просто накинути білу футболку. Але правильна тканина, відповідний крій та бризки води час від часу, допоможуть вам підтримувати низьку температуру тіла та почуватися комфортно у спекотний день.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Україна на часі Youtube