2025 - рік невизначеності та катаклізмів: The Economist налякав обкладинкою-пророцтвом

Редакція авторитетного американського видання окреслила 10 тем, які впливатимуть на світ наступного року та за якими потрібно стежити

Обкладинка Економіст 2025, Дональд Трамп
З Трампом буде весело: рішення американських виборців визначить багато в 2025 році, але не все - саме про це обкладинка - прогноз The Economist

Американський журнал The Economist продовжив багаторічну традицію й презентував нову обкладинку-ребус з прогнозами на 2025 рік. Видання зазначає, що 2025 стане роком великих змін і невизначеності. Інформатор пояснює, що зображено на обкладинці Economist The World Ahead 2025 і називає головні теми.

Обкладинка з'явилася 19 листопада у соцмережах видання. The Economist вважає, що події навколо російсько-української війни, повернення Дональда Трампа до активної політики та наслідків глобальних економічних криз стануть ключовими темами 2025 року. Один з уроків 2024 року полягає в тому, що слід очікувати немислимого, зазначає видання.

2025-й - рік невизначеності та катаклізмів: The Economist налякав обкладинкою-пророцтвом 1

Редактор The Economist Том Стендейдж у своєму листі на сайті видання згадав 10 світових трендів 2025 року. Зокрема, він пише про зростаючу роль Америки та прогнозує, що наслідки приголомшливої ​​перемоги Дональда Трампа вплинуть на все: від імміграції та оборони до економіки та торгівлі. Його політика "Америка перш за все" змусить друзів і ворогів поставити під сумнів міцність американських союзів. Це може призвести до геополітичних змін, посилення напруженості та навіть розповсюдження ядерної зброї.

Він також вважає, що 2025-й буде роком очікувань виборців на зміни після виборів у світі (тому, що 2024-й показав, що загалом у світі люди незадоволені чинною владою та на голосуваннях обирають новизну). Чи зможуть нові лідери виконати те, що обіцяли? Якщо ні, можуть початися заворушення. Окрім цього, світ чекають геополітичні виклики.

"Трамп може підштовхнути Україну до угоди з Росією та розв’язати Ізраїлю руки в його конфліктах у Газі та Лівані. Більш трансакційна позиція Америки та скептицизм сприятиме створенню проблем з боку Китаю, Росії, Ірану та Північної Кореї ("квартет хаосу") та більшому втручанню регіональних держав, як це можна побачити у постраждалому від кризи Судані. Але незрозуміло, чи протистоятиме Америка Китаю в конфлікті через Тайвань або в Південнокитайському морі", - пише Стендейдж.

Редактор також назвав серед трендів на наступний рік:

  • торгівельну війну із Китаєм;
  • бум чистих технологій;
  • перемогу над інфляцією,
  • збільшення оборонних бюджетів та податків;
  • критичну ситуацію зі штучним інтелектом (наступний рік може показати, чи це бульбашка вартістю мільярди доларів або все-таки ШІ знайдеться практичне застосування);
  • проблеми із подорожами та міграцію,
  • виклики, пов'язані з віком та старінням світу (а також світових лідерів - того ж Трампа);
  • неочікувані події.

Обкладинка The Economist 2025 - багатий ґрунт для аналізу, передбачень та спекуляцій

Слова "спекуляції" стосовно прогнозів на наступний рік за допомогою власного ребуса не соромиться й само видання. Традиційні обкладинки The Economist часто називають "пророкуваннями", адже вони, як вважають, натякають на головні події наступного року.

Після кожного з них у соцмережах розгортаються захоплюючі змагання з конспірології. Користувачів цікавлять не стільки теми року, заявлені редакцією вголос, а можливі приховані натяки, які можна вивудити із поєднання картинок, їхнього розташування один щодо одного, характеру малюнка та інших нюансів. Інформатор докладно писав про "ворожіння на обкладинках" і розповідав, як збувалися найнеймовірніші речі, зашифровані в обкладинках The Economist.

Навіть не намагаючись розгадати ребус The Economist, про атмосферу нової обкладинки можна сказати точно: завдяки колірній гамі та стилю вона виглядає набагато похмурішою за прогноз на 2024 рік.

2025-й - рік неприємностей та катаклізмів: The Economist налякав обкладинкою-пророцтвом 1

Читачі журналу вже активно обговорюють символіку обкладинки у соціальних мережах. Багато хто вже вбачає у ній натяки на нові геополітичні виклики, включаючи подальшу ескалацію конфліктів, глобальне протистояння Сходу та Заходу, боротьбу за домінування у світовій економіці та наслідки кліматичних змін.

У центрі колажу можна побачити обраного президента США Дональда Трампа. По обкладинці також розкидані портрети президента України Володимира Зеленського, російського правителя Володимира Путіна, голову Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпіна, керівниці Європейської комісії Урсулу фон дер Ляйєн.

Також The Economist помістив на обкладинку британську письменницю Джейн Остін. Це класик, провісниця реалізму в британській літературі, авторка роману "Гордість та упередження", а ось що вона робить на обкладинці в компанії лідерів, що визначають зараз обличчя світу - це гарне питання для конспірологів.

Також на обкладинці є зображення знаку долара (двічі), електромобіля, ракети, Сатурна, юаня, шприца, кулака та символ ядерної зброї, який помістили в око, просто око (схоже, фрагмент доларової купюри), стрілочки, графіки, пісочний годинник, а також шматки цегляних стін, розкидані деінде, та ряд незрозумілих, на перший погляд, піктограм.

Цікаво, що деякі лідери останніми роками кочують з обкладинки в обкладинку - але далеко ще не всі. Наприклад, 2023 року на обкладинці The Economist було зображено шість світових лідерів: Сі Цзіньпін, Путін, президент США Джо Байден, президент України Володимир Зеленський, новий прем'єр Італії Джорджія Мелоні, президент Тайваню Цай Інвень. У 2024 році - Зеленський, Путін, Джо Байден і Сі Цзіньпін.

Чи правда ці обкладинки є зашифрованими меседжами про майбутнє від родини Ротшильдів

В соцмережах майже переконані: The Economist знає те, чого ніхто не може знати. Тож, мабуть, світова закуліса, зокрема родина Ротшильдів щорічно через грудневі обкладинки видання передає зашифровані месиджі, щодо того, що важливого трапиться у світі наступного року. Тобто саме конспірологічне підґрунтя викликає підвищений інтерес до цих обкладинок. 

Тут треба враховувати два важливі моменти: 

  • Родина Ротшильдів не є власником The Economist. 
  • Редакція видання дійсно намагається робити прогнози на майбутнє, але робить це через науковий аналіз економічних та політичних подій. 

Тож без всілякої конспірології висновки невідомих авторів (бо за традицією редакційні матеріали не підписуються в The Economist прізвищами авторів) є цікавими. А те, що вони ще й виповнюються, вказує - науковий аналіз може приносити не менш вражаючи результати, ніж прогнози астрологів. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube