Схоже, Путін виграє війну в Україні: The Economist шокував обкладинкою, але пояснює, як ще можна врятувати ситуацію

Найбільшою перевагою диктатора рф автори головної статті The Economist називають відсутність у Європи стратегічного бачення

володимир путін
Обкладинка The Economist зі статтею про путіна

"Путін, схоже, виграє війну в Україні - поки що", - з таким заголовком вийшла головна стаття нового The Economist, який нещодавно писав про жахливі стосунки між Зеленським та Залужним і намагання кремля скористатися розколом. В новій статті міститься неприємна теза про те, що у диктатора рф володимира путіна вперше за два роки повномасштабної війни в Україні з’явився шанс на перемогу. Окремо пояснюється, як позиція Європи та США можуть призвести до неприємних наслідків війни.    

Як пише видання The Economist, "путін підриває переконаність Заходу в тому, що Україна може – і має – вийти з війни процвітаючою європейською демократією". Він "поставив свою країну на військову позицію та зміцнив свою владу. Він купував військові товари за кордоном та допомагає налаштувати південь світу проти Америки".

"Причина, через яку перемога путіна можлива, полягає в тому, що перемога залежить від витривалості, а не від захоплення території. Жодна армія неспроможна витіснити іншу із землі, що вони нині контролюють. Контрнаступ України зупинився", - пише журнал.

У статті йдеться про те, що допомога країн Заходу є замалою, щоб зупинити війну в Україні. Недостатньо як фінансових ресурсів, так і зброї.

"Захід міг би зробити набагато більше, щоб засмутити путіна. Якби він захотів, він міг би використати промислові та фінансові ресурси, які затьмарюють російські. Проте фаталізм, самозаспокоєність та шокуюча відсутність стратегічного бачення заважають, особливо у Європі. Заходу необхідно терміново позбутися летаргії заради себе та заради України", - пишуть автори статті. 

Також міститься теза, що саме поле битви формує політику, а тут перевага не на боці України.

"На імпульс впливає моральний дух. Якщо Україна відступить, інакодумство у Києві стане ще гучнішим. На Заході також звучатимуть голоси, які говорять, що відправляти Україні гроші та зброю – це марна трата часу. Принаймні у 2024 році росія буде у сильнішій позиції для боротьби", – йдеться у статті.

Далі у матеріалі перелічені переваги рф у боротьбі. Зокрема, у рф "більше дронів і артилерійських снарядів, тому що її армія розробила успішну тактику радіоелектронної боротьби проти деяких українських озброєнь і тому що путін зазнає жахливих втрат серед своїх власних". Частково таку перевагу пояснює допомога Ірану, який поставляє росії безпілотники, та Північної Кореї, яка підкріплює армію рф снарядами.

"путін багато працював над тим, щоб переконати велику частину країн Півдня світу в тому, що вони не надто зацікавлені в тому, що відбувається з Україною. Туреччина та Казахстан стали каналами постачання товарів, які живлять російську військову машину. Західна схема обмеження доходів від російської нафти шляхом обмеження ціни на нафту на рівні 60 доларів за барель провалилася, оскільки паралельна торгова структура виникла за межами досяжності Заходу. Ціна нафти марки Юралс з росії становить $64, що майже на 10% вище, ніж на початку 2023 року", - йдеться в матеріалі.

Путін перемагає ще й тому, впевнені автори статті, що він "зміцнив свої позиції всередині країни". Він абсурдно каже росіянам, що "вони залучені до боротьби за виживання проти Заходу".

"Простим росіянам, можливо, не подобається війна, але вони до неї звикли. Еліта посилила контроль над економікою та заробляє багато грошей. Путін може дозволити собі виплатити довічну зарплату сім'ям тих, хто бореться та вмирає", - пише The Economist.

Також окремо автори матеріалу торкаються теми політики і виборчих настроїв, які знов повертаються до України, попри війну:

"Враховуючи все це, не дивно, що настрої у Києві похмуріші. Повернулася політика, бо люди борються за вплив. Президент України Володимир Зеленський та старший генерал Валерій Залужний посварилися. Внутрішні опитування показують, що корупційні скандали та побоювання щодо майбутнього України підірвали репутацію Зеленського серед виборців".

Наскрізною темою проходить тема недостатнього фінансування України з боку США та країн Заходу. А якщо Дональда Трампа буде обрано президентом, Америка може раптово взагалі припинити постачання зброї.

"Західні уряди стверджують, що вони як ніколи віддані Україні. Але опитування по всьому світу показують, що багато хто в цьому сумнівається. В Америці адміністрація Байдена щосили намагається змусити Конгрес виділити фінансування на суму понад 60 мільярдів доларів. Виборча кампанія наступного року незабаром стане на шляху", - йдеться у статті.

Наостанок автори застерігають Європу від сповільнення допомоги Україні та повільних кроків щодо членства України в ЄС. Мовляв, це буде йти на користь путіну, який ставатиме дедалі сильнішим.

"Європейський Союз пообіцяв Україні 50 мільярдів євро (56 мільярдів доларів), але гроші затримуються Угорщиною і, можливо, бюджетним безладом у Німеччині. У грудні ЄС має дати зрозуміти, що готовий розпочати переговори про членство України. Але багато хто вважає, що цей процес буде навмисно затягнутий, оскільки розширення є важким завданням і загрожує корисливим інтересам. Було записано, що прем’єр-міністр Італії Джорджія Мелоні (під час розіграшу) заявила, що Європа втомилася. Можна було б подумати, що президентство Трампа посилить підтримку України, оскільки Європа взяла відповідальність за власну оборону. Один лідер приватно передбачає, що підтримка насправді буде фрагментована. Це було б катастрофою. До 2025 року путін може почати відчувати напругу від ведення війни. Росіяни можуть дедалі більше обурюватись примусовою мобілізацією, інфляцією та перенаправленням соціальних витрат на армію. Однак просто сподіватися, що його режим звалиться, безглуздо. Він може залишатися при владі протягом багатьох років, і якщо він це зробить, він загрожуватиме війною, тому що це його виправдання для внутрішніх репресій та страждань його власного народу. Він зруйнував перспективи своєї країни, ізолювавши її від Європи і вигнавши найпідприємливіших людей у вигнання. Без війни була б повністю продемонстрована порожнеча його правління. Тому Європа має розглядати Путіна як головну довгострокову загрозу своїй безпеці. Росія переозброюватиметься. Він матиме бойовий досвід...

Аналітики пишуть про необхідність рішучих дій від Європи. Йдеться, авжеж, про озброєння, далекобійні ракети і літаки.

"Найкращим способом стримати путіна було б, якби Європа продемонструвала свою рішучість, показавши прямо зараз, що вона повністю прихильна до процвітаючої, демократичної, орієнтованої на Захід України. Зброя має значення, особливо протиповітряна оборона та ракети великої дальності для завдання ударів по російських лініях постачання, тому для Америки дуже важливо затвердити останній транш допомоги. Оскільки арсенали вже виснажені, необхідно провести додаткову роботу щодо збільшення потенціалу західних виробників зброї...", - акцентують експерти. 

 Як The Economist описує війну в Україні

У серпні видання написало про те, як Україна змінила тактику контрнаступу, який передбачав великі втрати серед особового складу. Мовляв, такі зміни були скоріше вимушеними і пов'язані з об'єктивною складністю ситуації на фронті. Після того Сили оборони зробили акцент на придушенні ворога за допомогою артилерії, безпілотників та засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ).

1 листопада у виданні The Economist вийшов великий матеріал. В ньому головком ЗСУ Валерій Залужний давав свою оцінку подіям на фронті. Його погляд на це був не надто оптимістичним. Голова держави після цього прокоментував слова Залужного про "глухий кут" на фронті, не погодившись із цим. Зокрема, Зеленський згадав 24 лютого минулого року, коли було незрозуміло, чи взагалі існуватиме Україна як держава в найближчі дні або тижні. 

"І були ті чи інші сигнали... що треба все віддати, людей поміняти, росію визнати, Європу забути, про НАТО не думати. І що таке Україна - нема такої держави. Всі ці голоси я багато чув... І я був абсолютно впевнений у нас", - зазначив президент. 

На цьому тижні The Economist написав про жахливі стосунки між Зеленським та Залужним і намагання кремля скористатися розколом. А через низку статей, зокрема тих, в яких фігурували Залужний з Зеленським, нардепка Марʼяна Безугла неочікувано звинуватила генерала в тому, що він начебто "замовляє статті" в іноземних медіа, зокрема The Economist. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube