Сперечатися немає сенсу: у Зеленського відреагували на інсайд The Economist про вибори в Україні у 2025 році

Для політичного процесу в Україні зараз немає умов - Подоляк відкидає можливість виборів, про які трубить західна преса

Михайло Подоляк, прапор України, бюлетень для голосування, скринька для голосування
Подоляк заперечує інформацію про вибори в Україні в травні 2025 року і взагалі у 2025 році: поки що для цього немає жодних умов

Нова хвиля чуток про вибори в Україні в першому півріччі 2025 року не має ніяких підстав. У появі цієї анонімної інформації немає жодної логіки, бо війна триває, і в Україні немає умов для політичного процесу, зокрема організації виборів. Про це радник глави Офісу Президента Михайло Подоляк заявив 13 листопада в інтерв'ю Radio NV.

Офіс Президента спростував інформацію про вибори в Україні у 2025 році. Подоляк зазначив, що не розуміє, на які джерела посилається The Economist, а інформація видання про вибори відповідає дійсності "ні наскільки". Скептично в Офісі президента ставляться і до заяви видання, що нібито одразу після інавгурації 47 президента США Дональда Трампа (20 січня 2025 року) з'являться умови для припинення вогню та скасування воєнного стану в Україні.

"Чесно кажучи, ми знову ж таки повертаємося до концепції, яка постійно циркулює в західних медіа: вони посилаються на ті чи інші анонімні джерела, не дають логіки, не дають пояснення, чому саме так має все відбуватися. І з цим якось сперечатися нема рації", - зазначив радник голови ОП.

Подоляк акцентував, що війна сьогодні перебуває у гарячій фазі, жодних справжніх намірів йти на якісь переговорні процеси РФ немає. Агресор продовжує наполягати на ультимативних вимогах, що Україна має втратити не лише територію, а й суб'єктність та суверенність.

"Я не бачу підстав для того, щоб уже спокійно говорити про початок якогось політичного сезону, політичного процесу. Тому що, ще раз наголошую, війна високої інтенсивності, вкрай високої інтенсивності. І мені здається, що це, очевидно, має бути і для наших західних партнерів", - вважає він.

За оцінкою Подоляка, 98% матеріалів західних ЗМІ про політичний процес та можливість заморозки конфлікту побудовані на тому, що треба до чогось змусити Україну, тобто зупинити війну лише за рахунок країни, на яку напали, що Україна має йти на поступки. 

"Тобто, Україну треба змусити припинити опір. Тоді це розблокує якісь опції, зокрема політичні опції, електоральні. Жодного аналізу, як можна Росію примусити до чогось, немає. Тобто все треба зробити лише за рахунок країни-жертви, а не країни-агресора. Це трохи дивна позиція, тому що вона виглядає абсолютно аморально", - підсумував радник голови ОП.

Нагадаємо, 12 листопада  з'явився новий інсайд The Economist про вибори в Україні у 2025 році. Видання стверджує, що в політичних колах Києва обговорюється кілька дат президентських виборів, найраніша з яких – 25 травня 2025 року, і є непрямі ознаки підготовки до таких виборів, хоча публічно ніхто не готовий заявити про їхню необхідність. Ймовірно, така дата пов'язана з надіями на припинення вогню після інавгурації Трампа (який збирається якнайшвидше посадити РФ та Україну за стіл переговорів) та можливість скасування воєнного стану.

Вибори в Україні - чутки чи не чутки

The Economist ще у вересні своїй статті написало неймовірне – Україна почала процес підготовки до виборів, які мають відбутися у 2025 році. На підтвердження припущення медіа наводило коментар Юлії Тимошенко, яка заявила, що “процеси вже безперечно розпочалися”. Потім фактично те саме сказала і депутатка Верховної Ради Оксана Савчук. За її словами, ЦВК вже має готувати виборчі дільниці. Складається враження, що незалежно від того, чи закінчиться війна, перспектива виборів у 2025 році – президентських і парламентських – досить реальна.

До того ж останні опитування засвідчили, що в Україні зросла готовність громадян до виборів. Якщо раніше 40% опитаних виступали проти виборів до перемоги, то тепер ця цифра зменшилася. Зокрема, 23% респондентів висловили готовність голосувати навіть у теперішніх умовах, не чекаючи змін, а ще 27% готові до виборів за певних умов.

Але керівник Офісу президента Андрій Єрмак заявив наприкінці жовтня, що провести вибори в Україні можна лише після того, як закінчиться війна. Глава ОП каже, що для президента Володимира Зеленського вкрай важливо, щоб українські військові та біженці могли долучитися до волевиявлення. При цьому Єрмак повністю відкинув закиди про те, що Зеленський узурпував у своїх руках занадто багато влади.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube