"Зберегти росію для нащадків": у Держдуму хочуть заборонити проводити операції зі зміни статі

Читать на русском

Проєкт забороняє будь-які медичні втручання, окрім тих, що лікуватимуть вроджені аномалії статевих органів у дітей

Читать на русском
Держдума рф
На розгляд законопроєкт потрапив відразу від депутатів з 5-ти фракцій

Проєкт забороняє будь-які медичні втручання, окрім тих, що лікуватимуть вроджені аномалії статевих органів у дітей

До Держдуми російської федерації внесли законопроєкт, який забороняє проводити медичні втручання, спрямовані на зміну статі. Депутати, пояснюють, що рішення прийняли в якості "бар'єру на шляху проникнення західної антисімейної ідеології". 

Про це повідомляє російське пропагандистське агентство ТАСС із посиланням на документ, який розмістив віце-спікер Держдуми Петро Толстой у Telegram.

"Навіщо це робиться? Ми зберігаємо для нащадків Росію – з її культурними та сімейними цінностями, традиційними засадами, ставлячи бар'єр на шляху проникнення західної антисімейної ідеології", – зазначив депутат. 

Толстого підтримали депутати всіх п'яти фракцій Держдуми. А це майже 400 парламентарів. Вони внесли на розгляд законопроєкт, який доповнює закон "Про основи охорони здоров'я громадян у РФ" положенням, які, зокрема, "забороняють здійснення медичних втручань, спрямованих на зміну статі людини". Ймовірно, що незабаром операції зможуть проводити лише згідно з рішенням лікарської комісії у затверджених для цього урядом рф лікарнях.

У Держдуму хочуть заборонити проводити операції зі зміни статі 1

Також законопроєкт забороняє органам реєстрації актів цивільного стану змінювати або виправляти стать в документах на основі відповідної довідки з лікарні. Цю поправку вносять до закону "Про акти цивільного стану", який нині дозволяє органам РАЦСу змінювати стать людини у документах. Надалі ж цю норму можуть визнати такою, що втратила чинність.

А що в Україні?

Нагадаємо, в Україні права ЛГБТ спільнот підтримують 54% українців. Вони виступають за можливість вільно виходити на демонстрації для захисту своїх прав. Проти такого волевиявлення лише 27%. Про це свідчать результати дослідження “Можливості та перешкоди на шляху демократичного переходу України”, проведеного у форматі загальнонаціонального телефонного опитування 4-16 січня 2023 року. 

Скандали щодо цієї теми були. Відтак, на початку березня цього року за ініціативи народних депутатів та депутаток політичних партій "Слуга Народу" та "Голос" у Верховній Раді було зареєстровано законопроєкт №9103 "Про інститут реєстрованих партнерств". Пізніше, 28 березня, на сайті представництва Президента України було зареєстровано петицію на підтримку цього законопроєкту, яка за кілька днів набрала 14 637 голосів з необхідних 25 тисяч. о, Раніше, комітет молоді та спорту Верховної Ради України підтримав законопроєкт про реєстровані партнерства та рекомендував документ для ухвалення парламентом у першому читанні. А от Міністерство оборони цей законопроєкт не підтримувало, спираючись на те, що інформація про тисячі ЛГБТ-пар серед військових потребує уточнення.

 Попри все, напередодні Зеленський розглянув петицію про реєстровані цивільні партнерства та дав вказівки Кабміну та Раді.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.