«Велика Британія запровадила санкції проти більшої кількості суден тіньового флоту, ніж будь-яка інша країна»
Королева Весна, молодша сестра Сніжної Королеви, яка завжди ії перемагає. Колись давно в дитинстві Вона обрала дарувати тепло, любов та радість людям.
Українці хочуть прийняття законопроєкту про партнерства
Петиція на підтримку законопроєкту про реєстровані партнерства набрала необхідні 25 тисяч голосів. Цей документ, зокрема, важливий тим, що він дасть можливість для офіційних стосунків ЛГБТ-парам (наразі такої можливості в Україні немає).
Така петиція опублікована на порталі інтернет-представництва президента України. Зараз її підписали понад 25 тисяч громадян. Це значить, що тепер Володимир Зеленський повинен буде ознайомитися з текстом, а також публічно надати відповідь.
Автор петиції акцентує увагу на тому, що цей законопроєкт може створити в Україні інститут реєстрованих партнерств, який буде доступний для всіх пар – для різностатевих та одностатевих. Такий закон також дасть парам, які не можуть оформити шлюб, такі ж права, які мають одружені громадяни.
Зокрема, це важливо і для військових. Наприклад, одностатеві партнери зараз не можуть ухвалити рішення щодо лікування коханого. Якщо ж він загинув, то вони не мають законного права розпоряджатися його тілом, отримати спадок та соціальний захист. Саме ці проблеми може вирішити документ про реєстровані партнерства.
Що передбачає реєстроване партнерство:
Як відбуватиметься розірвання партнерства? Процедура буде практично така, як і у випадку зі шлюбом, але швидше (близько 10 днів). Також громадяни зможуть подавати заяви через застосунок Дія. Якщо ж буде заява через суд, то суд не впливатиме заходів для примирення.
Важливо підкреслити, що цей законопроєкт не покриває права у сфері всиновлення та опіки дітей, а також у податковій сфері. Для цього будуть окремі законопроєкти.
Нагадаємо, раніше комітет молоді та спорту Верховної Ради України підтримав законопроєкт про реєстровані партнерства та рекомендував документ для ухвалення парламентом у першому читанні .Зазначається, що цей комітет став першим, який розглянув цей законопроєкт. Народний депутат Дмитро Гурін підкреслив, що це важливий прецедент, який показує, що "уявлення про гомофобію в парламенті сильно перебільшені".
Водночас Міністерство оборони цей законопроєкт поки що не підтримало. У пояснювальній записці зазначили, що інформація про тисячі ЛГБТ-пар серед військових потребує уточнення. Також у Міноборони звернули увагу на пункт з пропозицією наділити командирів (керівників) військовослужбовця правом складати та засвідчувати Акт реєстрації реєстрованого партнерства, у випадках якщо один чи обоє реєстрованих партнерів є військовослужбовцями, які подали заяву про реєстрацію: у відомстві підкреслили, що це суперечить статуту внутрішньої служби ЗСУ й командир не має таких обов’язків.
Нагадаємо, авторка тексту законопроєкту про реєстровані партнерства пояснила, в чому полягає важливість цього документу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.