У Міноборони не підтримали законопроєкт про реєстровані партнерства: причини

Резніков заявив, що проєкт йде всупереч Конституції

Міністр оборони Олексій Резніков
У Міноборони відреагували на законопроєкт про реєстровані партнерства

Нещодавно у Міністерстві оборони України розкритикували проєкт закону щодо реєстрованого партнерства. У відомстві кажуть, що не мають даних про тисячі військовослужбовців, які не можуть офіційно оформити стосунки з одностатевими партнерами.

Про це йдеться у пропозиціях міністерства щодо законопроєкту, опублікованих на сайті уряду. Міністр оборони Олексій Резніков заявив, що законопроєкт №9103 “Про інститут реєстрованих партнерств” прирівнює реєстроване партнерство до шлюбу, водночас відповідно до статті 51 Конституції України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка. Але реєстроване партнерство не є шлюбом та не є перешкодою для укладення шлюбу між реєстрованими партнерами. Якщо ж вони укладуть шлюб, то реєстроване партнерство між ними автоматично припиняється.

Також міністр стверджує, що законопроєкт містить дискримінаційні ознаки щодо реєстрації шлюбу інших військовослужбовців у мирний і воєнний час.  Так, стаття 13 законопроєкту передбачає, що якщо у військовослужбовця є бажання зареєструвати партнерство, то подана ним заява про реєстрацію вважатиметься підтвердженням факту надання згоди на це. Тобто реєстрація партнерства може проводитися без особистої присутності одного з партнерів, який є військовим.

Крім того, Резніков звертає увагу, що законопроєкт уповноважує командирів складати та засвідчувати Акт реєстрації реєстрованого партнерства, у випадках якщо один чи обоє реєстрованих партнерів є військовослужбовцями. Проте це суперечить Закону “Про Статут внутрішньої служби Збройних Сил України”.

У міністерстві також немає даних про “тисячі військовослужбовців, які не можуть офіційно оформити свої стосунки з одностатевими партнерами чи партнерками”, про що стверджується в пояснювальній записці до законопроєкту. Водночас міністр оборони зазначив, що Міністерство юстиції до грудня 2023 року має розробити та подати до Кабінету міністрів законопроєкт про усунення дискримінаційних положень, які можуть порушувати майнові та немайнові права партнерів, які не перебувають у шлюбі. Цим законопроєктом планується запровадження інституту зареєстрованого цивільного партнерства.

Відповідь ЛГБТ+ спільноти

Громадська організація “КиївПрайд” вже заявила, що політика Міністерства оборони “нівелює права та можливості ЛГБТІК+ військових, є неприйнятною та порушує міжнародні стандарти”. Там наголосили, що всі військові, “незалежно від статі, сексуальної чи гендерної ідентичності”, мають право на рівність перед законом.

 
 
 
Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений KYIVPRIDE 🏳️‍🌈🏳️‍⚧️🇺🇦 (@kyivpride)

У громадській організації “Українські ЛГБТ+ військові за рівні права” також відповіли на заяву Резнікова про те, що у нього відсутні дані про “тисячі ЛГБТ+ військових” в українській армії. Активісти наголосили, що лише у їхньому об'єднанні є понад 300 ЛГБТ+ військових.

“Наше обʼєдання налічує більше 300 ЛГБТ+ військових, серед них близько 100 відкритих у власній ідентичності. Частина з них захищає Україну на полі бою з 2014 року. У нашій спільноті склалося близько 20 пар, де обоє із партнер_ок – військові. Є чимало пар, де один із партнерів – цивільна людина”, - наголосила ГО.

У спільноті пояснили, що прийняття законопроєкту про зареєстровані партнерства – це величезний крок вперед для покращення іміджу нашої держави за кордоном, де відданість гуманістичним цінностям для прийняття України до свого гурту є вирішальною. 

“Це наш обовʼязок як кандидата на вступ до ЄС – надати права ЛГБТ+ спільноті. Це говорять наші іноземні партнери, наприклад німецькі парламентарі, з якими проводила зустріч наша організація, просячи додати озброєння для наших військових. Україна може показати це, підтримавши закон, що захищає позбавлену прав та у доступі до гідності, малу спільноту. А особливо сильним кроком буде, якщо за скривджених вступляться найсильніші – Міністерство оборони та ЗСУ”, - підкреслили вони у своєму дописі.

“Українські ЛГБТ+ військові за рівні права” також запросили Міноборони про двосторонню зустріч, щоб вести діалог щодо цього законопроекту.

“Громадська організація «Українські ЛГБТ+ військові за рівні права» просить Міністерство Оборони про двосторонню зустріч, на якій ми хотіли б вийти на діалог. Ми хочемо почути вас і бути почуті вами. Ми готові провести її в будь-якому зручному для вас форматі (онлайн, офлайн чи комбіновано) та в будь-який можливий для вас час”, - звернулись до Міноборони активісти.

Військові ЛГБТ+ запрошують Міністерство Оборони та Міністра оборони Резнікова О.Ю. на спільну зустріч
Військові ЛГБТ+ запрошують Міністерство Оборони та Міністра оборони Резнікова О.Ю. на спільну зустріч

Нагадаємо, що на початку березня 2023 року до Ради внесли законопроєкт про цивільне партнерство для ЛГБТ-пар. Також ми писали, що священники ПЦУ назвали "неприйнятним" закон про партнерства для одностатевих пар. А перший комітет ВР підтримав законопроєкт про цивільні партнерства.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube