Відмовили у реєстрації на НМТ - що робити, пояснює Уряд

Учасники та учасниці, які не зареєструвалися для участі в НМТ під час основного періоду з поважних причин мають змогу здійснити реєстрацію протягом 9-14 травня

Випускник Фото: Урядовий портал
Випускник Фото: Урядовий портал

Якщо вам відмовили у реєстрації на НМТ під час основного періоду через певні недоліки в наданій інформації, ви зможете зареєструватися на участь у додаткових сесіях. Для цього необхідно виправити помилки й повторно надіслати їх на опрацювання з 9 до 14 травня. Про це повідомляє Уряд України. 

“Уважно прочитайте повідомлення у своєму персональному кабінеті, адже в ньому зазначено причину відмови: надання недостовірної інформації, надання копій не всіх потрібних документів тощо. Якнайшвидше виправте свої помилки ー і зможете взяти участь в НМТ. Повторно створювати персональний кабінет не потрібно. Завантажити виправлену інформацію потрібно в кабінеті, створеному під час реєстрації в основний період”, - йдеться в повідомленні.

За потреби вступники також мають надати такі копії:

  • свідоцтва про зміну імені, та/або свідоцтва про шлюб, та/або свідоцтва про розірвання шлюбу (для осіб, у документах яких є розбіжності в персональних даних);
  • довідки про мову навчання (для вступників / вступниць, які бажають отримати завдання сертифікаційної роботи з математики, та/або історії України, та/або біології, та/або географії, та/або фізики, та/або хімії мовою корінного народу або національної меншини); 
  • медичного висновку про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання за формою первинної облікової документації № 086-3/о «Медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання», затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900 (для осіб з особливими освітніми потребами); 
  • нотаріально засвідченого перекладу українською мовою документів, наданих для реєстрації (для осіб, які подають документи, оформлені іноземною мовою);
  • документа, що підтверджує причину невнесення інформації про РНОКПП (для осіб, які відмовилися від прийняття РНОКПП та мають відповідну відмітку в паспорті або не змогли прийняти РНОКПП через перебування за кордоном чи на окупованій території України, або для іноземців, не зареєстрованих в Україні як платники податків).

Порядок реєстрації визначено у відповідному документі. Учасники та учасниці, які не зареєструвалися для участі в НМТ під час основного періоду з поважних причин мають змогу здійснити реєстрацію протягом 9-14 травня.

Під час реєстрації для участі в додаткових сесіях НМТ потрібно обов’язково завантажити до персонального кабінету сканкопію / фотокопію заяви щодо надання можливості пройти НМТ під час додаткових сесій та документа, що підтверджує поважну причину, через яку особа не зареєструвалася під час основного періоду реєстрації. Докладно про те, як створити персональний кабінет, читайте за посиланням.

Коли відбудеться НМТ

Тестування відбуватиметься під час основних і додаткових сесій. Основні проходитимуть протягом 14 травня – 25 червня; додаткові — 14–25 липня. Згідно із наказом передбачено два періоди реєстрації для участі в НМТ — основний та додатковий.

У додатковий період (9–14 травня) матимуть змогу зареєструватися для проходження НМТ під час додаткових сесій особи, які не змогли цього зробити з поважних причин під час основного періоду реєстрації, та ті, хто реєструвалися в основний період реєстрації, але їм було відмовлено в реєстрації. Зміни до реєстраційних даних можна буде внести до 19 травня.

З 4 травня для зареєстрованих учасників основних сесій НМТ з’явиться можливість завантажити зі своїх персональних кабінетів запрошення, де буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ. Учасники ж додаткових сесій матимуть змогу це зробити з 11 липня. З міркувань безпеки ми не публікуватимемо інформації про те, де на території України відбудуться тестування, ні на сайтах Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти, ні на наших офіційних сторінках у соцмережах. Наполегливо рекомендуємо учасникам не розголошувати, де й коли проходитиме тестування, адже від цього може залежати безпека і їхня, і організаторів НМТ.  

Інформацію про результати основних сесій НМТ за шкалою 100–200 балів буде розміщено в персональних кабінетах учасників до 4 липня, додаткових – до 30 липня.

Які предмети здаватимуть школярі на НМТ

У 2025 році абітурієнти знову вступатимуть до вишів за національним мультипредметним тестом (НМТ). Відповідний законопроєкт Верховна Рада ухвалила 29 жовтня. Водночас державну підсумкову атестацію (ДПА) для школярів 4-х, 9-х та 11-х класів не відновлюють.

Так, випускники шкіл, які бажають вступити на навчання у вищі заклади освіти, повинні будуть здати у 2025 році НМТ з чотирьох предметів. Три з них обов’язкові – це українська мова, математика та історія України. Четвертий предмет абітурієнти зможуть обрати. Серед них – іноземна мова, біологія, географія, фізика, хімія, українська література.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube