Розгляд законопроєкту запланований на 10 квітня
Серед поправок до законопроєкту про мобілізацію, який розглянув Комітет Ради з нацбезпеки, є та, яка стосується українців за кордоном. Комітет підтримав певні обмеження для біженців. А саме - людина, яка перебуває за кордоном та має намір оформити новий закордонний паспорт, буде зобов'язана надати військово-обліковий документ.
Про це розповів член Комітету Федір Веніславський. Однак він зауважив, що прив'язка надання консульських послуг до військового облікового документа не була включена до законопроєкту. Це означає, що особа, яка перебуває за кордоном, не буде змушена надавати військово-обліковий документ для отримання консульських послуг.
"Якщо говорити про інші обмеження, які вже підтримані Комітетом у законопроєкті — людина, яка перебуває за кордоном, буде змушена надати військово-обліковий документ під час оформлення нового закордонного паспорта. Проте ми не стали прив'язувати до військово-облікового документа надання консульських послуг", - заявив Веніславський.
Чоловіки, що виїхали з України, матимуть можливість оновити свої дані в електронних кабінетах, не прибуваючи на територію України. Це особливо важливо для студентів та тих, хто переїхав за кордон на постійне проживання до початку війни. Відповідно до законопроєкту, українці за кордоном не отримуватимуть повісток.
Проєкт закону уже пройшов перше читання. Комітет розглянув понад чотири тисячі поправок. Очікується, що у сесійну залу для другого читання документ відправлять приблизно 10 квітня, а підтримають у травні. Однак точний термін ще не визначений.
Нагадаємо, Комітет Ради з нацбезпеки визначив, хто не матиме право на відстрочку. Зокрема, йдеться про керівників НАБУ, ГУР, священників та інших.
Також повідомлялося, що, за даними Міноборони, закон про мобілізацію має замінити 330 тисяч військових, які перебувають на фронті. Решта будуть у резерві.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.