"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
За словами президента, все залежить від віку студента
В Україні випускників вишів перед вступом у магістратуру або аспірантуру можуть призвати до війська. Але за умови, якщо вони мобілізаційного віку. За новим законопроєктом це 25 років.
Про це в середу, 27 березня, повідомив президент України Володимир Зеленський. Так, на зустрічі зі студентами в Сумах він пояснив, що все залежить від віку.
За його словами, загальна мобілізація діє з першого дня повномасштабної війни. За цей час закон поки що не змінювався - як і порядок проведення призову.
Що ж стосується студентів, то тут все залежить від віку. Якщо вік буде не мобілізаційний, то при вступі до магістратури, наприклад, молода людина не підпадатиме під призов.
"Я думаю, якщо вони (випускники перед вступом у магістратуру чи аспірантуру. – Ред.) не мобілізаційного віку, то ніяк підпадуть під мобілізацію. Так діє закон", - сказав Зеленський.
При цьому він додав, що розуміє, наскільки багато зараз різної інформації стосовно мобілізації. Включаючи й провокативні та неправдиві свідчення. Зеленський зазначив, що є запити щодо зміни віку. А також нагадав, що за закон про зниження мобілізаційного до 25 років вже проголосувала Верховна Рада.
"Але це точно не стосується 22, 23, 24 років. Зараз новий наратив, що 18-річних будуть мобілізувати. Ні", - наголосив голова держави.
Зазначимо, що питання призову у, скажімо так, "міжстудентський" час - це досить актуальне питання, причому воно таким було ще до великої війни. Справа в тому, що коли здобувач вищої освіти закінчує певний рівень - наприклад, бакалаврат - і планує вступати далі, він на якийсь час перестає бути студентом. Фактично людина покидає навчальний заклад та вступає туди заново. Так само діє і з аспірантурою.
Зеленський стверджує, що якщо людина закінчила бакалаврат та вступає до магістратури, вона в цей час залишається непризовною, якщо є відповідний вік. Зазвичай бакалаврат завершують десь у 20-21 рік. Тобто так, в теорії все так і має працювати.
А от з аспірантами складніше. Магістратуру завершують, як правило, у 22-24 роки, в залежності від того, скільки триває навчання. Це може бути рік, півтора чи навіть два. І якщо людина одразу не вступає до аспірантури, а, наприклад, бере рік чи декілька на певну паузу - то вона вже за віком може підпадати під мобілізацію.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.