За його словами, наразі переглядається чисельність певних військових частин, які не беруть участі у бойових діях
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що наразі потреба в мобілізації, яка раніше оцінювалася у 500 тисяч військових, суттєво зменшилася. Але захисники, які прийшли воювати у лютому 2022 року, потребують відпочинку та лікування. Зараз переглядається чисельність певних військових частин, які не беруть участі у бойових діях, на підставі аудиту їхньої діяльності.
Про це він заявив в інтерв'ю "Укрінформу", наголосивши, що ті громадяни, які приходять до війська за мобілізацією, не потрапляють відразу на фронт. За даними на лютий, близько 84% людей від загальної кількості проходили навчання у центрах.
"Після перегляду наших внутрішніх ресурсів та уточнення бойового складу Збройних сил ця цифра була суттєво зменшена. Ми очікуємо, що у нас буде достатньо людей, здатних захищати Батьківщину. Йдеться не лише про мобілізованих, але й про добровольців", - заявив Сирський.
За його словами, при цьому не можна недооцінювати значення ефективності тилових підрозділів. Мається на увазі забезпечення військ продовольством і боєприпасами, ремонтні підрозділи, медичні заклади та інше.
"У всіх арміях світу є особовий склад, який не бере участі у бойових діях, але забезпечує бойові підрозділи. Це не менш важлива частина роботи. Та війна, яку ми вимушені вести проти російських загарбників, – це війна на виснаження, війна логістики. Тож значення ефективності тилових підрозділів не можна недооцінювати. Йдеться про систему забезпечення військ продовольством і боєприпасами, про ремонтні підрозділи, про медичні заклади та про багато іншого. Ці люди роблять свій внесок у ефективність бойових дій", - пояснив головноком.
Нагадаємо, що 19 грудня минулого року президент Володимир Зеленський на пресконференції за підсумками 2023 року заявив, що Генштаб звернувся з питанням мобілізації додаткових 450-500 тис. українців.
Наприкінці січня Кабмін вніс до Верховної Ради законопроєкт про мобілізацію, яким пропонується змінити порядок її проведення. Документ зараз перебуває на розгляді у Верховній Раді. Ймовірно, він буде значно відрізнятися від першого варіанту. Усього до законопроєкту було подано понад 4 тисячі поправок. Законопроєкт вже пройшов перше читання, і зараз парламент розглядає правки.
Очікується, що у другому читанні закон буде підтриманий, а після його опублікування на початку квітня він набуде чинності вже в травні. З урахуванням великої кількості внесених правок наразі немає чіткого уявлення, який буде остаточний текст закону.
Раніше повідомлялося, що 28 березня генерал-полковник Олександр Сирський провів телефонну розмову із головою Об’єднаного комітету начальників штабів США генералом Чарльзом Брауном. Вони, зокрема, обговорили потреби українського війська на найближчі місяці. Раніше, 21 березня, Сирський провів зустріч з делегацією НАТО, яку очолював голова Військового комітету НАТО, адмірал Роб Бауер. Під час зустрічі обговорювали непросту ситуацію на східному напрямку. Окремо торкнулися теми потреб ЗСУ у зброї, зокрема засобах протиповітряної оборони.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.