Комітет Ради з нацбезпеки розглянув всі правки до законопроєкту про мобілізацію: нардепи пояснили, що буде далі

Читать на русском

Законопроєкт про мобілізацію ще не готовий до розгляду в другому читанні в сесійній залі Верховної Ради

Читать на русском
Законопроєкт про мобілізацію
В проєкт закону про мобілізацію внесли понад 4 тисячі правок

Законопроєкт про мобілізацію ще не готовий до розгляду в другому читанні в сесійній залі Верховної Ради

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони і розвідки розглянув всі правки, які подали народні депутати до другого читання законопроєкту про мобілізацію. Їх було 4269. Далі комітет буде вносити вже свої правки.

Про це в коментарі "Українській правді" повідомив народний депутат від "Голосу", секретар комітету Роман Костенко. За його словами, оборонний комітет пройшовся по усіх правках.

"Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони і розвідки пройшов усі правки до законопроєкту про мобілізацію", - заявив нардеп.

Водночас наголошується, що це не означає, що документ уже готовий до розгляду в другому читанні в сесійній залі парламенту. Далі члени Комітету з питань нацбезпеки працюватимуть над додатковими комітетськими правками й формуванням фінальної порівняльної таблиці. Початок розгляду законопроєкту в сесійній залі парламенту залежатиме від термінів завершення цієї роботи.

Це ж саме у своєму телеграм-каналі заявив нардеп Олексій Гончаренко. Він додав, що, ймовірно, мобілізаційний документ розглянуть 10 квітня.

"Комітет з нацбезпеки ... нарешті всі запропоновані депутатами правки розглянув. Є певні "але". Комітет тепер вносить свої правки. Загалом є велика ймовірність того, що 10 квітня законопроєкт вже буде винесений на розгляд в сесійну залу", - написав народний депутат.

Законопроєкт про мобілізацію

Наприкінці січня цього року Кабмін вніс до Верховної ради законопроєкт про мобілізацію. Законопроєкт вже пройшов перше читання.

Очікується, що у другому читанні закон буде підтриманий, найімовірніше, відбудеться це вже у квітні. Відповідно, законопроєкт набуде чинності в травні. З урахуванням великої кількості внесених правок поки невідомо, яким буде остаточний текст документа та як буде проходити мобілізаційний процес після змін.

Раніше президент України Володимир Зеленський заявляв, що українське мобілізаційне законодавство розроблялося в мирний час та не відповідає викликам воєнного часу. Тому мобілізація не є ідеальною, і над її покращенням зараз працює парламент.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.