Мобілізація в Україні: Комітет Ради з нацбезпеки визначив, хто не матиме право на відстрочку

Читать на русском

Комітет розглянув 260 правок до нового законопроєкту про мобілізацію 22 березня

Читать на русском
ЗСУ, війна
Відстрочку від мобілізації мають не всі запропоновані нардепами категорії

Комітет розглянув 260 правок до нового законопроєкту про мобілізацію 22 березня

Член комітету Верховної Ради з нацбезпеки, оборони та розвідки Ірина Фріз повідомила, що комітет не підтримав відстрочку від мобілізації для ряду категорій за новим законопроєктом. Зокрема, йдеться про керівників НАБУ, ГУР, релігійних діячів та інших. Водночас профільний комітет Ради підтримав надання відстрочки ряду категорій осіб.

Про це вона повідомила у Фейсбуці. За словами Фріз, на засіданні 22 березня Комітет не підтримав надання відстрочки для певних категорій громадян, яких намагались додати до редакції законопроєкту в першому читанні. Частина з цих правок будуть мати бронювання, а частина буде відхилена взагалі.

Не підпадуть під відстрочку, згідно з рішенням Комітету:

  • Особи на керівних посадах в Національному антикорупційному бюро та Головному бюро розслідувань;
  • Працівники Міністерства закордонних справ та особи з дипломатичним рангом — надзвичайний та повноважний посол;
  • Релігійні проповідники, наставники та інші священнослужителі;
  • Працівники у сфері позашкільної освіти;
  • Неповнорідні брати/сестри;
  • Творчі працівники, реставратори, керівники зберігання фондів та
  • керівники національних культурних закладів.

Аспіранти усіх форм навчання (бюджетної та комерційної) матимуть право на відстрочку. Всього на засіданні 22 березня Комітет продовжив розгляд правок до законопроєкту про мобілізацію і розглянув 260 правок. Проте процес зупинився на розгляді правки номер 2105. Наступне засідання комітету заплановано на 25 березня.

Хто отримає відстрочку від мобілізації

Водночас профільний комітет Ради підтримав надання відстрочки в таких випадках:

  • Усиновлювачам, які утримують дитину (дітей), які до усиновлення були дітьми-сиротами або були позбавлені батьківського піклування, а також опікунам, піклувальникам, прийомним батькам, батькам-вихователям, патронатним вихователям, які утримують принаймні одну дитину-сироту або дітей, позбавлених батьківського піклування, віком до 18 років;
  • Одному з батьків, якщо другий перебуває в місцях позбавлення волі;
  • Жінкам і чоловікам, які утримують трьох або більше дітей віком до 18 років, за умови відсутності заборгованості зі сплати аліментів за три місяці;
  • Жінкам і чоловікам, які утримують дитину до 18 років, у разі смерті другого батька, позбавлення батьківських прав другим батьком, визнання другого батька зниклим безвісти або випадків, коли особа самостійно виховує та утримує дитину за рішенням суду або запис про батька в Книзі реєстрації народжень згідно зі статтею 135 Сімейного кодексу;
  • Тим, хто утримує дитину з інвалідністю до 18 років;
  • Тим, у кого є повнолітня дитина з інвалідністю І або ІІ групи.

Коли запрацює закон про мобілізацію

У Верховній Раді триває вже четвертий тиждень опрацьовують правки до законопроєкту про мобілізацію перед винесенням його на голосування у другому читанні. Наразі він пройшов перше читання. Депутатам необхідно так сформулювати норми документа, щоб врахувати побажання суспільства, військових і бізнесу.

Очікується, що у другому читанні закон буде підтриманий, а після його опублікування на початку квітня він набуде чинності вже в травні. З урахуванням великої кількості внесених правок наразі немає чіткого уявлення, який буде остаточний текст закону. Ймовірно, він значно відрізнятиметься від першого варіанту.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Керівник національної антикризової групи, Тарас Загородній, наголошує на тому, що багато політиків не усвідомлюють справжню загрозу війни та можливість перебоїв у постачанні зброї. Детальніше про це — у відео.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.