Закон про мобілізацію має замінити 330 тисяч військових, які перебувають на фронті - Міноборони

Читать на русском

Новобранці замінюватимуть втомлених військових, заміщуватимуть втрати та задовольнятимуть інші військові потреби залежно від ситуації на полі бою

Читать на русском
Мобілізація в Україні
До армії можуть призвати до 500 тисяч осіб

Новобранці замінюватимуть втомлених військових, заміщуватимуть втрати та задовольнятимуть інші військові потреби залежно від ситуації на полі бою

Новий закон про мобілізацію в Україні має на меті оновити правову базу напередодні очікуваної хвилі призову. Під час неї до армії можуть призвати до 500 тисяч осіб. Вони мають замінити понад 300 тисяч виснажених військових, решта буде в резерві.

Про це пише Financial Times. У Міністерстві оборони України повідомили, що ці зусилля здебільшого спрямовані на заміну 330 тисяч виснажених військовослужбовців, які наразі перебувають на полі бою. Решта новобранців заміщуватиме втрати та задовольнятиме інші військові потреби залежно від ситуації на полі бою.

Однак законопроєкт викликає багато суперечок. У FT нагадали, що українські законодавці подали понад 4 тисячі правок.

Видання зазначає, що резерв чоловіків, які хотіли добровільно йти захищати Україну, вичерпався, і значна частина чоловіків призовного віку не бажає відправлятися на фронт. Поки що мобілізовували чоловіків віком від 27 років, але середній вік військових на полі бою - понад 40 років. Пропозиція знизити призовний вік до 25 років викликала шалену реакцію з боку політиків, які стверджують, що для нації було б самогубством відправляти в окопи наймолодших.

Законопроєкт про мобілізацію

Наразі Рада працює над законопроєктом про мобілізацію. Документ прийняли у першому читанні, тепер парламент розглядає правки. Нардеп Ярослав Железняк повідомляв, що очікується, що за закон проголосують у другому читанні й опублікують на початку квітня. Набере чинності він уже в травні.

Президент України Володимир Зеленський заявляв, що українське мобілізаційне законодавство розроблялося в мирний час та не відповідає викликам воєнного часу. Тому мобілізація не є ідеальною, і над її покращенням працює парламент.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Запрошуємо вас на захоплюючу розмову з фізичним терапевтом Єлізаветою Копєйкіною, де ми обговоримо виклики та складнощі, з якими вона зіштовхується у своїй роботі з військовими. Дізнаємося, як психологічна складова впливає на процес реабілітації та яким чином краще реагувати у таких ситуаціях. Приєднуйтесь до перегляду, щоб отримати важливі інсайти та поради від професіонала.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.