Закон про мобілізацію опубліковали: коли він набере чинності та до якої дати українцям треба оновити дані у ТЦК

Читать на русском

Закон набере чинності через місяць із дня, наступного за днем його опублікування, тобто з 18 травня

Читать на русском
Закон про мобілізацію
17 квітня у офіційному парламентському виданні «Голос України» з'явився закон про мобілізацію

Закон набере чинності через місяць із дня, наступного за днем його опублікування, тобто з 18 травня

Закон про зміну правил мобілізації та військового обліку сьогодні, 17 квітня, офіційно опубліковано. Це означає, що він набуде чинності через місяць із дня, наступного за його оприлюдненням, тобто 18 травня 2024 року. А вже протягом 60 днів, тобто до 17 липня, після набуття чинності законом, всі призовники, військовозобов'язані та резервісти мають оновити свої військово-облікові дані – у ТЦК, ЦНАПі або через електронний кабінет.

Закон №3633-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку" опубліковано в офіційному виданні Верховної Ради "Голос України". Як повідомлялося в картці відповідного законопроєкту №10449, документ 16 квітня було скеровано на підпис глави держави, і того самого дня повернуто з його підписом.

Він передбачає надання відстрочки від мобілізації під час дії воєнного стану більш ніж 25 категоріям осіб. Закон запроваджує базову військову підготовку й виключає строкову службу, а також дає можливість добровільного прямого призову військовозобов'язаних до військових частин через рекрутинг.

Закон про мобілізацію передбачає бронювання від призову до Збройних сил України військовозобов'язаних - усіх державних службовців категорії "А" та не більш як 50% категорій "Б" і "В". 100% бронювання від мобілізації поширюється на органи державної влади, Національну поліцію, Національне антикорупційне бюро, Державне бюро розслідувань, органи прокуратури, Бюро економічної безпеки, Державну службу з надзвичайних ситуацій, суди. 100% бронювання також надається критично важливим для забезпечення потреб ЗСУ підприємствам і тим, яким встановлено мобілізаційні завдання.

Закон передбачає соціальний захист військовослужбовців і збереження грошових виплат тим, хто проходить тривале лікування, зокрема за кордоном. Документ гарантує виплату одноразової грошової допомоги членам сім'ї військовослужбовця в разі його загибелі (смерті) в період дії воєнного стану в розмірі 15 млн грн.

Крім цього, проєкт надає право військовослужбовцям, які уклали перший контракт на проходження військової служби, отримати сертифікат на купівлю транспортного засобу.

Новий закон про мобілізацію 2024

Нагадаємо, 11 квітня у другому читанні Верховна Рада прийняла законопроєкт №10449 про мобілізацію. Документ у другому читанні підтримали 283 нардепи. У вівторок, 16 квітня, президент Володимир Зеленський підписав закон №10449 про мобілізацію

Також за новим законом вчинення консульських дій у закордонних дипломатичних установах України для чоловіків 18 - 60 років здійснюється лише при за умови наявності у вказаних осіб військово-облікових документів. Просто кажучи, навіть якщо людина давно живе за кордоном і у неї завершується термін дії українського паспорта - нового їй не видадуть, допоки вона не владнає питання з військовим квитком. У владі пояснюють, що новий мобілізаційний закон не накладає на таких чоловіків жодних обов'язків щодо повернення до України, але держава хоче ефективно вести облік та мобілізувати військовозобов'язаних у разі такої потреби

Ще у новому законі про мобілізацію є норма про те, що українські чоловіки, що перебувають за кордоном, повинні будуть протягом 60 днів оновити свої дані в українських представництвах або через електронний кабінет. Однак жодних обов’язків щодо повернення в Україну після цього цим законом не встановлено.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.