Закон про мобілізацію: чи вручатимуть електронні повістки

Читать на русском

Вручення, як і раніше, буде здійснюватися у паперовому вигляді

Читать на русском
мобілізація в Україні
Законопроєкт про мобілізацію не зобов'язує вручати повістки онлайн

Вручення, як і раніше, буде здійснюватися у паперовому вигляді

Згідно із Законом про мобілізацію, який вже підписав Президент України Володимир Зеленський, електронні повістки вручати не будуть. Як і нині, отримати їх зможуть військовозобов'язані чоловіки у паперовому вигляді. Електронний кабінет, який за своїм бажанням можуть створити громадяни України, які підлягають мобілізації, ніяк не впливатиме на вручення е-повісток.

У законопроєкті йдеться про те, що всі громадяни, які перебувають на військовому обліку, в добровільному порядку можуть зареєструвати свій електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного чи резервіста. Закон не передбачає електронну систему надсилання повісток.

Натомість законопроєкт має на меті вдосконалити систему військового обліку і створити єдиний електронний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Повістка у поштовій скриньці: чи дійсна вона та що робити

Згідно з роз'ясненнями члена Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федора Веніславського, повістка, залишена у поштовій скриньці, не вважається належним чином врученою.

Новий Закон про мобілізацію зобов'язує військовозобов'язаних оновити свої дані у ТЦК протягом 60 днів з моменту його підписання президентом. Також закон дозволяє ТЦК повідомляти про цей обов'язок шляхом надсилання листів поштою. Проте це не означає, що повістки можна вручати таким чином.

Спосіб вручення повістки

Повістка, як і раніше, має бути вручена особисто військовозобов'язаному. Останній повинен розписатися в її отриманні. Згідно з новим порядком військового обліку, повістка про мобілізацію має містити наступну інформацію:

Обов'язкові реквізити:

  • Назва: "ПОВІСТКА";
  • ПІБ військовозобов'язаного: прізвище, ім'я та по батькові;
  • Адреса: місце реєстрації або місце фактичного проживання;
  • Номер повістки: унікальний номер, який присвоюється кожній повістці;
  • Номер та дата розпорядження: номер та дата розпорядження ТЦК та СП про мобілізацію, на підставі якого видана повістка;
  • Дата, час та адреса явки: дата, час та адреса ТЦК та СП, куди має з'явитися військовозобов'язаний;
  • Дані керівника ТЦК та СП: Посада, Ініціали (ініціал власного імені) та прізвище;
  • Підпис керівника ТЦК та СП: підпис особи, яка видала повістку;
  • Дата видачі: дата, коли була видана повістка;
  • Печатка ТЦК та СП: мокра печатка ТЦК та СП, яка підтверджує автентичність документа.

Можуть бути присутні й інші дані, наприклад, мета явки (наприклад, медична комісія, уточнення облікових даних, мобілізація). Також повістка має бути оформлена українською мовою.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, коли в Україні запрацює електронний кабінет призовника. Також повідомлялося детально, що написано в новому законопроєкті про мобілізацію.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.