Коли закон про мобілізацію набуде чинності: у Раді пояснили

За словами нардепа Веніславського, у президента немає підстав не підписувати документ

Закон про мобілізацію
Коли закон про мобілізацію може вступити у силу. Колаж: Інформатор

Після того, як Верховна Рада ухвалила законопроєкт про мобілізацію, його має підписати спікер парламенту та президент Володимир Зеленський. Це може відбутися у короткостроковій перспективі – до десяти днів.

Про це заявив народний депутат та член Комітету парламенту з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський в інтерв'ю виданню Obozrevatel. За його словами, закон набуде чинності на наступний день після того, як його підпише президент.

“Як я вже сказав, практично всі законодавчі поправки затверджувалися конституційною більшістю. Сам закон було ухвалено з достатньою кількістю голосів. Тим більше, що позиція президента була озвучена неодноразово”, – наголосив нардеп.

За його словами, у Зеленського немає підстав для того, щоб не підписувати документ. Його ухвалювали максимально відповідно до конституційних вимог. Тож, як він припустив, це може статися вже приблизно за 7-10 днів.

“Я думаю, що це має відбутися в дуже короткостроковій перспективі. Деякі наші політичні опоненти заявляли, що вони будуть реєструвати постанову про заборону підписання і направлення президенту через те, що не були враховані якраз питання звільнення з військової служби. Якщо це станеться, то спочатку необхідно відхилити ці постанови, потім підписати голові Верховної Ради і направити на підпис президенту. Тому тут терміни складно назвати, але я думаю, що це буде дуже короткострокова перспектива, тобто це максимум тиждень - 10 днів і закон буде підписано”, – зазначив Веніславський.

Закон про мобілізацію

У четвер, 11 квітня, Верховна Рада прийняла законопроєкт №10449 про мобілізацію. Документ у другому читанні підтримали 283 нардепи. Законопроєкт прийнятий у редакції Комітету. Основні його положення наступні:

  • обмежено придатні матимуть повторно пройти військово-лікарську комісію
  • ті, хто отримали ІІ-ІІІ групи інвалідності після 24 лютого 2022 року, мають пройти повторний медогляд. Військових це не стосується
  • для громадян за кордоном треба буде оновити дані в ТЦК впродовж 60 днів, зробити це можна дистанційно. В протилежному випадку громадяни втратять право на консульські послуги
  • всі, хто ще не прийшов до ТЦК оновити дані, також повинні зробити це впродовж 60 днів
  • ухилянтів будуть обмежувати в праві керувати авто 
  • призовники та військовозобов'язані повинні мати при собі військово-облікові документи та показати їх на вимогу представника ТЦК, поліцейського чи ДПСУ
  • під час перевірки документів уповноважений представник ТЦК або поліцейський здійснюватиме фото- та відеофіксацію процесу
  • зберігається відстрочка для студентів, які здобувають першу вищу освіту або освіту рівнем вище за попередню. Сюди входять аспіранти, докторанти та інтерни.

Закон має покращити процес мобілізації, а також зробить ефективнішим облік військовозобов’язаних. Водночас він зменшить навантаження на військових, які вже перебувають на фронті. Зокрема, буде забезпечена ротація та відпочинок.

Нагадаємо, що за мобілізаційним документом право на звільнення зі служби все ж має низка категорій громадян. Зокрема, це військові, які повернулися з російського полону, або ж люди з інвалідністю.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube