Нові правила перетину кордону не стосуються студентів приватних вишів
16 квітня президент України Володимир Зеленський підписав Закон про мобілізацію в Україні. Актуальними залишилися чинні правила виїзду чоловіків за кордон під час дії воєнного стану. Крім того, 2 квітня Кабмін змінив правила виїзду студентів за межі країни.
Згідно з документом, виїзд студентам дозволили лише за певних умов, перелік яких міститься в постанові під назвою "Про внесення зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України".
Отож, виїхати зможуть студенти-чоловіки, які:
Щоб виїхати, на пункті пропуску потрібно надати повний перелік документів, а саме:
Чоловіки віком до 18 та понад 60 років, а також ті, які виключені з військового обліку за станом здоров’я і не здійснювали тяжкого злочину, можуть виїжджати з країни відповідно до правил. До таких чоловіків належать особи з інвалідністю та тяжкими інфекційними захворюваннями. Військовозобов'язані можуть виїхати за кордон за таких підстав:
У вівторок, 16 квітня, президент Володимир Зеленський підписав закон №10449 про мобілізацію. До цього голова держави затвердив закон під номером 3621-ІХ, який скасовує поняття "обмежено придатний". Всі чоловіки з цим статусом матимуть знову пройти ВЛК в ТЦК. Основна частина норм законопроєкту набере чинності через місяць після його підписання, тобто 16 травня.
Проект закону №10449 також регулює військово-транспортний обов'язок під час мобілізації. Згідно з прийнятими змінами, держава отримує право безоплатно залучати транспортні засоби та техніку підприємств, установ та організацій усіх форм власності для потреб Збройних Сил України та інших військових формувань. За її використання передбачена компенсація, а повернення відбуватиметься протягом 30 днів після демобілізації.
Нагадаємо, що у новому законі про мобілізацію є норма про те, що українські чоловіки, що перебувають за кордоном, повинні будуть протягом 60 днів оновити свої дані в українських представництвах або через електронний кабінет. Однак жодних обов’язків щодо повернення в Україну після цього цим законом не встановлено.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.