Верховна Рада прийняла законопроєкт про мобілізацію

Читать на русском

Законопроект про мобілізацію прийнято в цілому, за 283 голоси

Читать на русском
Верховна Рада прийняла законопроєкт у другому читанні
Верховна Рада прийняла законопроєкт у другому читанні

Законопроект про мобілізацію прийнято в цілому, за 283 голоси

У четвер, 11 квітня, Верховна Рада прийняла законопроєкт про мобілізацію. Документ у другому читанні підтримали 283 нардепи. Законопроєкт прийнятий у редакції Комітету.

Про це повідомив у телеграм-каналі нардеп Ярослав Железняк. 31 правка, яка була врахована Комітетом, набрала голоси на підтвердження. Поки невідомо чи буде хтось вносити постанову для блокування спікером, додав Железняк. 

Серед зазначених правок - та, яка прибирає із документа норму про ротації і демобілізацію. За 8 місяців мають розробити окремий законопроєкт, який регулюватиме цей процес. 

За документ проголосували 283 народних депутати. Серед них 192 - зі "Слуги народу". Фракція "Євросолідарність" в повному складі утрималася. Проти не голосував ніхто.

Розбивка по фракціяї
Розбивка по фракціях

Зазначимо також, що мобілізаційний закон ще набрав чинності. Його має підписати спікер Верховної Ради, а потім президент, після чого за місяць документ вступить в силу. 

Основні положення закону про мобілізацію 

  • обмежено придатні матимуть повторно пройти військово-лікарську комісію
  • ті, хто отримали ІІ-ІІІ групи інвалідності після 24 лютого 2022 року, мають пройти повторний медогляд. Військових це не стосується
  • для громадян за кордоном треба буде оновити дані в ТЦК впродовж 60 днів, зробити це можна дистанційно. В протилежному випадку громадяни втратять право на консульські послуги
  • всі, хто ще не прийшов до ТЦК оновити дані, також повинні зробити це впродовж 60 днів
  • ухилянтів будуть обмежувати в праві керувати авто 
  • призовники та військовозобов'язані повинні мати при собі військово-облікові документи та показати їх на вимогу представника ТЦК, поліцейського чи ДПСУ
  • під час перевірки документів уповноважений представник ТЦК або поліцейський здійснюватиме фото- та відеофіксацію процесу
  • зберігається відстрочка для студентів, які здобувають першу вищу освіту або освіту рівнем вище за попередню. Сюди входять аспіранти, докторанти та інтерни.

Раніше "Інформатор" писав, через що з закону про мобілізацію прибрали норму про демобілізацію та ротацію військових. В Міноборони пояснили це проханням вищого військового командування, включно з особисто головкомом Олександром Сирським. 

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.