Закон не накладає на них жодних обов'язків щодо повернення до України
У новому законі про мобілізацію з'явилася норма, яка стосується українських чоловіків віком від 18 до 60 років, які перебувають за кордоном. Ця норма передбачає, що для здійснення консульських дій їм буде потрібна наявність військово-облікових документів.
Утім, як повідомив член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський, важливо заспокоїти всіх громадян України, які тимчасово перебувають або проживають в інших країнах. За його словами, новий мобілізаційний закон не накладає на них жодних обов'язків щодо повернення до України. Механізми примусового повернення військовозобов'язаних з-за кордону наразі не розроблені і здаються малоймовірними.
Веніславський підкреслив, що основна мета цієї норми – оновлення персональних даних українців, які належать до категорії військовозобов'язаних і проживають за кордоном. Це необхідно зробити для того, щоб держава могла ефективно вести облік військовозобов'язаних та мобілізувати їх у випадку такої потреби. Отримати військово-обліковий документ або оновити дані в ньому можна дистанційно:
"Тому тут жодних проблем немає і ніяких негативних наслідків для цих людей не буде", - повідомив Веніславський.
У четвер, 11 квітня, Верховна Рада прийняла законопроєкт №10449 про мобілізацію. Документ у другому читанні підтримали 283 нардепи. Законопроєкт прийнятий у редакції Комітету.
Наразі ж закон не набув чинності, адже його має підписати спочатку спікер парламенту, а після – президент. Основні положення документу наступні:
Нагадаємо, що за цим документом право на звільнення зі служби все ж має низка категорій громадян. Зокрема, це військові, які повернулися з російського полону, або ж люди з інвалідністю.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.