З 2020 року судді Полтавщини та Кривого Рогу розглядали справи про шахрайство з крадіжкою SIM-картки. З 14 заявок злочинці отримали сім позик
У вересні 2019 року мобільний телефон жінки опинився поза зоною досяжності. Наступного дня теж не було зв’язку. Жінка вважала, що це трапилося через технічні проблеми у мобільного оператора. Проте нічого такого не було, а пізніше на її номер подзвонив невідомий чоловік та поцікавився щодо оформлення нею кредитів. Жінка вважала, що він просто помилився номером.
Того дня з 18 до 23 години хтось двічі змінив її SIM-картку. Після чого на неї «повісили» кредити в «Європейська кредитна група», «Фінансова компанія ВЕРОНА», «Фінансова компанія «Гелексі», «ГОУФІНГОУ», «КФ.ЮА», «Качай гроші» та «Служба Миттєвого Кредитування».
Як тільки вона про це дізналася, то одразу звернулася до поліції. Там відкрили кримінальне провадження щодо шахрайства та визнали її потерпілою.
Виявилося, що гроші нібито перерахували на картку «Ощадбанку». У жертви був рахунок в цьому банку, проте з іншим номером. Розслідування показало, що спірний рахунок відкрила мешканка Кривого Рогу за два дні до оформлення кредиту.
Тоді жінка звернулася до компаній-кредиторів та розповіла їм про те, що сталося. Вона просила провести службове розслідування, щоб скасувати угоди. В деяких компаніях відгукнулися та визнали позики помилковими: в «КФ.ЮА», «Качай гроші» та «Службі Миттєвого Кредитування». Але інші кредитори нарахували борги та вимагали повернути гроші.
Жінка просила визнати угоди недійсними, тому що стверджувала – вона їх не укладала та гроші не отримувала.
За словами жертви злочинців, з її номера було здійснено 14 заявок для оформлення кредиту, частину з яких погодили. Тоді вона надіслала запит в «Українське бюро кредитних історій», щоб все з’ясувати та все підтвердилося.
В суді жінка розповіла, що того дня вона дійсно оформила один кредит через інтернет, але того ж дня від нього відмовилася. Проте фото з паспортом у руці та інші дані вона нібито нікому не відправляла.
Проте лише раз суддя прийняла рішення на її користь. В лютому 2020-го суддя Пирятинського райсуду Полтавської області Ольга Сайко скасувати угоду на 1500 грн.
Щодо «Фінансової компанії «Верона», то жінка двічі подавала позови, щоб зняти з себе фінансовий тягар. У 2020 році та ж суддя Сайко відмовилася скасовувати угоду. Вдруге це сталося у 2022 році, коли суддя того ж суду Наталія Нагорна вирішила так само. Не вдалося скасувати борг і у «Фінансової компанії «Гелексі». У липні 2022 року таке рішення прийняла вже відома нам суддя Сайко.
Останній раз, коли жертва злочинців звернулася до суду, вона просила перевести борг в «Європейській кредитній групі» на загадкову жінку з Кривого Рогу. Справу слухала суддя Довгинцівського райсуду Кривого Рогу Наталія Середня та вирішила, що належність карти іншій жінці ще ні про що не говорить.
Виходило, що якщо було сім кредитів, то по чотирьох гроші не потрібно було повертати, а в трьох випадках жінка суперечки програла.
Інформатор розповідав, що у жінки вкрали SIM-картку Vodafon та отримали позику в MyCredit.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.