У постраждалої зникли гроші з рахунків у ПриватБанку, а з часом почали дзвонити колектори
Наприкінці вересня 2016 року близько восьмої години вечора у жінки вкрали SIM-картку Vodafon. Завдяки цьому, злодії отримали доступ до рахунків у ПриватБанку, звідки зникли 750 гривень.
На той час це були гідні гроші, тому наступного дня жінка звернулася до поліції. За її заявою відкрили кримінальне провадження № 12016170150000381 за фактом крадіжки.
Після цієї події минуло п’ять років й жінці почали дзвонити колектори та вимагати гроші, які вона начебто брала у компанії «1 Безпечне Агентство Необхідних Кредитів» (працює під брендом MyCredit).
Вона не стала тягнути час та одразу звернулася до адвоката. Той зробив запит та отримав примірник договору позики від 2016 року. Виявилося, що від імені жінки шахраї отримали 500 грн на 14 днів. Але, звісно, що гроші вони не повернули.
Жінка запевняла, що угоду укладала не вона, а злодії. Тому не потрібно їй дзвонити та вимагати грошей. Коли це не подіяло вона звернулась до суду.
Постраждала просила скасувати договір, проте адвокат MyCredit запевняв, що електрону угоду укладали саме з нею. Тому жінка має повертати борг.
Щоб отримати більше доказів на свою користь жінка просила суд, щоб той отримав від компанії копії договору позики з підписами та інформацію про те, на який банківський рахунок і коли були перераховані 500 грн кредиту. Суддя так і зробила, проте від MyCredit ніяких документів суд так і не отримав.
Поки йшов процес виявилося, що для того, аби електронний договір неможливо було скасувати потрібно правильно ідентифікувати всіх учасників та отримати від них згоду. Проте у випадку з позикою в MyCredit не було підтверджень, що саме постраждала підписувала цю угоду та саме їй компанія перерахувала гроші. Тому у травні 2022 року суддя Гребінківського районного суду Полтавської області Яна Татіщева ухвалила визнати угоду недійсною.
Але в компанії «1 Безпечне Агентство Необхідних Кредитів» з цим рішенням не погодилися та вирішили його скасувати. Проте чим закінчилася суперечка поки невідомо. Останнє засідання мало відбутися 24 січня, проте його результаті не опубліковані у судовому реєстрі.
За законом «Про захист прав споживачів» відмовитися від договору можна впродовж 14 днів від підписання. Зробити це можна було б за трьох умов:
В Національному банку радять добре зважити, чи конче необхідні вам «швидкогроші» під великі відсотки. Можливо, варто відмовитись від певної покупки, щоб не потрапити у фінансову кабалу.
«Не рекомендую зловживати кредитами до зарплати. Таким чином, ви себе заганяєте у боргову пастку. Якщо систематично не вистачає коштів, то необхідно або скорочувати витрати, або збільшувати доходи. Якщо потрібно придбати щось дороговартісне, то краще скористатися банківськими продуктами, оформивши кредитну карту або розстрочку. На крайній випадок – кредит готівкою від банку», - розповів фінансовий аналітик Василь Боярчук.
Варто дотримуватися простих правил. Обирайте установи, які мають відповідні ліцензії.
«Перш ніж оформлювати кредит, з’ясуйте його основні умови. Вебсайти фінансових установ містять чіткий перелік мінімально необхідної інформації: повну назву та контактну інформацію фінансової установи, відомості про ліцензію на послугу з надання кредитів, істотні характеристики кредиту у стандартизованому форматі. Так само істотна інформація міститься у кредитному договорі, який варто неодмінно прочитати перед підписанням», - радять у НБУ.
Інформатор розповідав, як шахраї вкрали дані з додатку «Мій Київстар» та оформили позику в Moneyveo.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.