За відсутність військового квитка при собі українцям загрожують гігантські штрафи: у Полтавському ТЦК назвали суми

Читать на русском

Нові правила для військовозобов'язаних ставлять під загрозу тих, хто не має при собі військово-облікового документа. Резерв+ та витяг з ЦНАПу не можуть захистити від штрафів

Читать на русском
ТЦК перевіряють військово-облікові дані
Застосунок Резерв+ не є документом. Фото: УНІАН

Нові правила для військовозобов'язаних ставлять під загрозу тих, хто не має при собі військово-облікового документа. Резерв+ та витяг з ЦНАПу не можуть захистити від штрафів

Після введення в дію нового закону про мобілізацію, всі чоловіки віком від 18 до 60 років повинні мати при собі військово-обліковий документ. Використання застосунку "Резерв+" чи витягу зі ЦНАПу не зможуть замінити документ. Якщо у чоловіка не буде військово-облікового документа, йому доведеться сплатити штраф - від 17 тисяч гривень до 25,5 тисяч. 

Про це повідомив речник Полтавського обласного Територіального Центру Керування та Соціального Захисту, майор Роман Істомін, у інтерв'ю "Телеграфу". Загалом він відповів на сім питань, які будуть турбувати українських чоловіків цього літа більше за все.

"До законів України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" та "Про правовий режим воєнного стану" внесено зміни. Визначено, що у період проведення мобілізації громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років зобов’язані мати при собі військово-обліковий документ разом з документом, що посвідчує особу, і пред’являти його на вимогу уповноваженого представника ТЦК та СП або поліцейського. Ця норма набула чинності 18 травня цього року, і за її невиконання передбачене накладення штрафу від 17 000 до 25 500 гривень", - пояснив Істомін.

Речник ТЦК пояснив, що застосунок "Резерв+", так само як і витяг з ЦНАПу, не є військово-обліковими документами. Він перерахував документи, які повинні мати при собі призовники та військовозобов'язані.

Для призовників таким документом є посвідчення про приписку до призовної дільниці, для військовозобов'язаних ― військовий квиток або тимчасове посвідчення. Крім того, постановою Кабінету Міністрів України №559 затверджено нову форму військово-облікового документа, який, звісно, також може мати при собі громадянин, додав Істомін.

Що таке Резерв+ і чи потрібно в ньому реєструватися

"Резерв+" ― це новий застосунок від Міністерства оборони. Зараз у ньому можна актуалізувати свої дані військовозобов'язаним чоловікам. Інформація підтягується з Реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів "Оберіг". Однак, цей застосунок наразі не є аналогом військового квитка.

Щоправда, вже зараз подейкують, що застосунку "Резерв+" згодом мають розширити функціонал, додавши можливість надсилати запити до інших реєстрів. Затягувати не планують, тому вже за кілька місяців запропонують новий варіант додатку.

Також ми нагадували про деталі щодо електронних повісток, способах оновлення даних та явки до ТЦК "обмежено придатних" згідно з законом про мобілізацію. Раніше ми повідомляли, як вилучатимуть автомобілі на потреби ЗСУ за новим законом про мобілізацію. Також читайте, як вплине на виїзд чоловіків за кордон новий закон про мобілізацію в Україні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.